Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16178 miejsce

Akcja - Sławno bez barier

W sobotę 8 listopada, w Sławnie przeprowadzono Akcję: „Sławno Bez Barier – Integracja”. Akcja miała zwrócić uwagę na problemy barier architektonicznych i psychologicznych w mieście.

Doświadczenia na własnej skórze, wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego, Witolda Jabłońskiego i burmistrza Sławna Krzysztofa Frankensteina. / Fot. Bogusław MigelW akcji uczestniczyli: wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski wraz z wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego Witoldem Jabłońskim, starostą powiatowym Andrzejem Lewandowskim, burmistrzem miasta Sławna Krzysztofem Frankensteinem oraz radni powiatu sławieńskiego, radni Sławna, przedsiębiorcy – mieszkańcy Sławna. Inicjatorami akcji było Stowarzyszenie „Medium”, „Akson”, „Razem”.

Akcja miała charakter demonstracyjny. Miała zwrócić uwagę na problemy barier architektonicznych i psychologicznych w mieście. Została udokumentowana w postaci filmu na którym burmistrz Przejazd przez miasto Sławno - demonstracja / Fot. Bogusław MigelSławna - Krzysztof Frankenstein publicznie i w obecności wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego i wicemarszałka Witolda Jabłońskiego zdeklarował się do końca kadencji pousuwać te bariery na jakie napotykają osoby inaczej sprawne.

Uczestnicy przejechali, przemaszerowali ulicami i chodnikami Sławna, pokazując gdzie są problemy, jak również samemu próbowali te bariery pokonywać i doświadczać na sobie, siadając na wózkach inwalidzkich.

Próba wjechania na chodnik - demonstracja / Fot. Bogusław MigelPrzejazd zakończył się przy Miejskim Centrum Pomocy, które
jest w pełni przystosowane dla potrzeb osób inaczej sprawnych. W trakcje otwarcia i uroczystości MPC podsumowano wynik akcji i zebrane doświadczenia.

Zachęcamy inne miasta w Polsce do tego typu działań. Tylko w taki sposób można uwrażliwić samorządy i Przejazd przez Miasto Sławno- demonstracja / Fot. Bogusław Migelwłodarzy miasta i powiatów. Jeśli sami tego nie spróbują i nie doświadczą, to nigdy nie zrozumieją potrzeb niepełnosprawnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ Taka akcja przydalaby się zwłaszcza w stolicy..a szczególnie aby włodarze miasta poczuli się jak niepełnosprawni "siadając na wózki" tak jak w Sławnie. Bo "jeśli sami tego nie spróbują i nie doświadczą, to nigdy nie zrozumieją potrzeb niepełnosprawnych".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miasto Frankensteina, i kto by pomyślał? Tam to dopiero musi być interesująco.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.