Facebook Google+ Twitter

Akcja - Sprzątaj po swoim piesku także w Nowej Dębie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-04 19:42

Nie wszyscy właściciele czworonogów poczuwają się do sprzątania po swoich pupilach. Teraz ma się to zmienić. Nowa Dęba, idąc za przykładem innych miast, wprowadza kontrowersyjną akcję sprzątania po swoim pupilu.

 / Fot. Mateusz UrbaniakDo akcji przyłącza się wiele osób, przykładem jest Adam Szurgociński, szef nowodębskiej straży miejskiej, który sam także ma czworonoga.
- Urząd Miasta i Gminy wraz z strażą miejska w Nowej Dębie zakupi 16 tysięcy torebek z łopatkami, które będą do nabycia w kioskach na terenie miasta - mówi Adam Szurgociński i dodaje: – Właściciel czworonoga będzie mógł pobrać nieodpłatnie taką torebkę z łopatką, do której będzie dołączona instrukcja z zaleceniem o usuwaniu nieczystości z terenów publicznych (np. ulicach, skwerach, placach, w parku). Miasto wydało na całą akcje ok. 5 tys. zł.

- To bardzo dobra akcja i chyba jedna z najlepszych jak dotąd – mówi Pan Andrzej, mieszkaniec Nowej Dęby i dodaje: - W końcu z ulic znikną odchody. Szczególnie jak przychodzą roztopy to nasze miasteczko tonie w gównach. Do akcji przyłączyły się także osoby znane z mediów, a także sami dziennikarze.

To eksperyment. Jeżeli się powiedzie, w Nowej Dębie staną specjalne pojemniki – kosze. Na razie odchody naszych czworonogów będzie można wyrzucać do miejskich koszy na śmiecie. Gmina podpisała umowę z PGKiM o wywozie takich nieczystości.

Akcji lepiej jednak nie lekceważyć. Kto nie będzie sprzątał po swoim psie, na początku zostanie pouczony a później może nawet dostać mandat w wysokości od 50 nawet do 500 zł. Strażnicy miejscy, przy współpracy z policją, będą egzekwować przestrzeganie tych przepisów.

Autor: Mateusz Urbaniak
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie nowadeba.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.