Facebook Google+ Twitter

Akcja "Stop parkującym nieprawnie..." - 19 grudnia w Katowicach

"Stop parkującym nieprawnie w miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych" - to kolejna akcja rozpoczęta przez miasto Katowice wspólnie ze strażą miejską oraz uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 / Fot. Piotr PolokMiasto Katowice rozpoczyna akcję, która ma na celu przeciwdziałanie zajmowaniu miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych przez osoby nieuprawnione, np. posługujące się nieaktualnymi kartami lub nie przewożące osób niepełnosprawnych.

Akcja na terenie miasta zostanie przeprowadzona wspólnie z katowickimi harcerzami, uczniami szkół oraz przy współpracy straży miejskiej i Komendy Miejskiej Policji. Organizatorzy pod lupę wezmą większe osiedla i parkingi przed supermarketami. W czasie patroli młodzież będzie wręczać ulotki oraz wkładać je za wycieraczki samochodowe. Wraz ze startem akcji ruszy druga edycja projektu „Miejska Dżungla” opracowanego przez Hufiec ZHP Katowice.

Celem projektu jest przybliżenie młodzieży problemów osób niepełnosprawnych, zwrócenie uwagi na bariery architektoniczne przeszkadzające osobom niepełnosprawnym w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. Projekt będzie realizowany do maja 2010r.

Organizatorzy projektu: Urząd Miasta Katowice, Hufiec ZHP Katowice, Stowarzyszenie „Aktywne Życie”, Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane Ich Opiekunów i Przyjaciół.
Partnerzy: Komenda Miejska Policji, straż miejska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podobają mi się, takie akcje. Jestem niepełnosprawny i szlag mnie trafia, jak jadę taksówką, raz w miesiącu na zakupy i miejsca pozajmowane bo jakiś "życzliwy" wskoczył do sklepu na 10 min.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejna pozytywna inicjatywa. Życzę wytrwałości w jej realizacji i wyciągnięcia odpowiednich wniosków po jej zakończeniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.