Facebook Google+ Twitter

Akcja Wiadomości24.pl - "Bank Drugich Śniadań"

Gazeta Wiadomości24.pl promuje akcję "Bank Drugich Śniadań". Nasi autorzy mogą zachęcić dyrektorów szkół w swoich miastach do tworzenia kanapkowych banków.

Chcemy zachęcać dyrektorów polskich szkół do tworzenia W artykule "Łódź: Bank Drugich Śniadań" opisałem inicjatywę uczniów Gimnazjum nr 36 w Łodzi dzięki, której mniej jest głodnych dzieci uczęszczających na zajęcia szkolne.

Uczniowie pod opieką polonistki prowadzą kanapkowy bank. Reguły banku są proste. Codziennie kilkunastu uczniów przynosi z domu do szkoły np. o dwie kanapki więcej. Nadwyżkę kanapek czy owoców "wpłacają" do Banku Drugich Śniadań. Zjeść je mogą głodni bądź zapominalscy uczniowie.

Bank Drugich Śniadań w Twojej szkole

Akcja gazety Wiadomości24.pl polega na tym, iż jej użytkownicy zachęcać będą dyrektorów szkół w swoich miastach do tworzenia "Banków Drugich Śniadań". Każdy nowy bank zostanie objęty patronatem medialnym a informacje o przebiegu akcji, pisane przez uczniów uczestniczących w akcji, pojawiać się będą na bieżąco na łamach gazety Wiadomości24.pl.

Udając się do dyrektora swej szkoły weźcie list, w którym wyjaśniamy ideę akcji (jest zamieszczony poniżej). Możecie też wydrukować artykuł "Łódź: Bank Drugich Śniadań"
Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się choć w pewnym stopniu zredukować jeden z większych problemów w polskich szkołach.

Patronat medialny:
Gazeta Wiadomości24.pl Patron akcji: Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------(Miejscowość, data)

(Osoba, do której kierujemy pismo)

Szanowni Państwo!


Jako pedagodzy zdajecie sobie Państwo sprawę, że dzieci niedożywione mają problemy z koncentracją uwagi, skupieniem, są mniej radosne, trudność sprawia im nawiązywanie kontaktów (z danych Światowej Fundacji Zdrowia wynika, że 30 procent dzieci jest niedożywionych bądź głoduje). W wielu polskich rodzinach dziecko wychodzące do szkoły nie dostaje drugiego śniadania. Na łamach internetowej gazety www.wwiadomosci24.pl, jeden z autorów opisał jak problem głodnych dzieci rozwiązano w łódzkim Gimnazjum nr 36. Sposób wydaje się prosty a jednocześnie skuteczny. Postanowiliśmy go promować.

Proponujemy Państwu utworzenie „Banku drugich śniadań” – instytucji prowadzonej przez nauczyciela, pedagoga szkolnego, bądź osobę odpowiedzialną za szkolną stołówkę. Zasada działania takiego banku jest prosta: kilkunastu uczniów przygotowuje w domu jedną lub dwie kanapki więcej, a po przyjściu do szkoły „wpłaca” tę nadwyżkę do banku. Dzieci, które z różnych powodów nie mają śniadania, dostać stamtąd śniadanie.

Jeśli zdecydują się Państwo na zorganizowanie takiej akcji w szkole, obejmiemy ją patronatem medialnym i opiszemy w naszej gazecie. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się - choć w pewnym stopniu - zredukować jeden z największych problemów polskiej szkoły.


Z poważaniem

(Imię i nazwisko autora, który wysyła pismo)
www.wiadomosci24.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Jolu - ja nie twierdzę, że nie przygotowywała apelu. Ja spekuluję, co byłoby, gdyby to nie byla prawda. A swoją drogą -nauczycielka idzie przyg. apel, a w tym czasie mlodzież zabija Anię. A hasło apelu? Może coś wspaniałomyślnego? Może coś o miłości do człowieka lub Boga? A za ścianą gwałt? I to nie w getcie 1943, ale w nowoczesnym budynku szkoły polskiej 2006...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.10.2006 22:11

Bardzo się cieszę, że akacja Bank Drugich Śniadań zainicjiowana w łódzkim gimnazjum jest promowana przez ogólnopolski dziennik pod patronatem łódzkiej organizacji pozarządowej. Danielowi gratuluję, a redakcji widomosci.24 bardzo dziękuję za promocję akcji i patronat medialny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiadasz, Aniu, niesmaczne? A przecież nie podałam jeszcze żadnego przykładu. Ot, choćby tego, jak to„dobry” kolega poczęstował innego sokiem jabłkowym. Nic złego? Tak, ale sok był wymieszany z moczem.
Myślę, że czas po prostu przestać udawać lub nie dowierzać, że życie jest takie brutalne, jakie jest.
Mirnal, nie mamy chyba podstaw, aby nie wierzyć, że nauczycielka przygotowywała apel.
Uwierz, nauczyciel często balansuje na linie, choćby wtedy, gdy uczeń jest chory lub głodny, bo rodzicom zabrakło wyobraźni. …póki ucho się nie urwie.
Ewo, dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to Danielu nie wiesz, o co Joli chodziło? Przecież pod Twoim poprzednim tekstem wyraźnie napisała, że pochwala ogólnie inicjatywę, ale wie, jakie mogą być jej skutki uboczne - nie pamietasz? Nie napisała niczego złego. Jako nauczycielka prawdopodobnie wie, jakie pomysły ma młodzież i stąd jej troska. Ja mimo wszystko podpisuję się pod akcją całym sercem, zwłaszcza, że szkoła, do której chcę się udac, to szkoła podstawowa, którą ukończyła Ania, a leżąca naprzeciw cmentarza, na którym jutro spocznie Jej ciało :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt - dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane (wątek o Ani). Może apel istotnie miał uświetnić obchody zbliżających się świąt, a wyszło tak marnie. Pół biedy ten cholerny apel, ale jeśli nauczycielka urwala sie do sklepu albo urzędu skarbowego, a powiedziała, że służbowo, to bylby skandal!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nawet nie wiem o co Joli chodziło :-/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.10.2006 21:26

Jolu, Twój komentarz był niesmaczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak pisałem ale nie w kontekście ogólnopolskiej akcji patronowanej przez W24...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nauczycielka i dyrektor ze szkoły Ani też mieli dobre intencje – chcieli, aby w szkole było ciekawie, aby coś się działo, postanowili zorganizować apel (teraz to może z okazji 1 listopada, a może 11 listopada?). Niestety, nie przewidzieli konsekwencji, bo nie wiedzieli lub nie chcieli wiedzieć, do czego zdolna jest młodzież…
Wybacz, Danielu, musiałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy o tej akcji nie pisaliśmy paręnaście dni temu? Ale akcja jest na tyle dobra, że powinnismy mówić o tym ciągle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.