Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20442 miejsce

Akcja wymierzona w narkobiznes

Od wtorku do dziś policja zlikwidowała wytwórnię ecstasy w Warszawie, ujęła producenta heroiny oraz narkotykowych dilerów w Gdańsku i rozbiła kokainowy gang w Szczecinie.

Warszawa. Wytwórnia ecstasy zlikwidowana

Policja zabezpieczyła 5 tys. porcji gotowego narkotyku.

KGPPo pięciu miesiącach obserwacji policjanci z warszawskiego CBŚ, przy asyście śmigłowca wkroczyli przedwczoraj na teren posesji w okolicach Nasielska, gdzie w jednym z budynków gospodarczych mieściła się cała linia produkcyjna do wyrobu tabletek ecstasy. Policjanci zabezpieczyli sprzęt i półprodukty oraz 3 tys. gotowych porcji narkotyku.
Funkcjonariusze zatrzymali matkę dwóch podejrzanych mężczyzn, którzy w tym samym czasie wpadli w ręce policjantów na warszawskiej Woli. Przy kobiecie znaleziono ok. 45 tys zł. pochodzących najprawdopodobniej z handlu narkotykami.

Jej synowie, Piotr i Paweł Sz. współpracowali z warszawskimi grupami przestępczymi i należeli do tzw. "grupy wolskiej". W ich mieszkaniu policjanci znaleźli 2 tys. tabletek ecstasy oraz półprodukty do ich wytwarzania i broń.


Gdańsk. Zatrzymani dilerzy, aresztowany producent heroiny

Dwaj handlarze narkotyków wpadli w zasadzkę zorganizowaną przez gdańskich policjantów. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 14 osób, które zaopatrywały się u nich w narkotyki. Dzień później, w środę, zatrzymany został producent polskiej heroiny, a linia produkcyjna ukryta w domku letniskowym została zlikwidowana.

Policjanci z KMP w Gdańsku aresztowali we wtorek dwóch handlarzy narkotyków: Piotra S. (23 l.) oraz Andrzeja J. (31 l.), karanego wcześniej za przestępczość samochodową. Znaleziono przy nich po kilkanaście dilerskich porcji heroiny. Gdańscy funkcjonariusze przesłuchali też 14 osób w wieku od 17 do 48 lat, które kupowały u nich towar. KGP

Następnego dnia, policjanci zlikwidowali wytwórnię heroiny ukrytą w domku letniskowym w okolicy Skarszew, w pow. starogardzkim i zatrzymali producenta tego narkotyku Janusza Sz., (53 l.). Już wcześniej był on skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się narkobiznesem. Policja szacuje, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy wprowadził on na rynek ok. 50 000 porcji polskiej heroiny o wartości czarnorynkowej ok. 250 000 zł.

Szczecin. Rozbity kokainowy gang

KGPSzczecińscy policjanci wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym zatrzymali we wtorek dwóch głównych hurtowników narkotykowych w Świnoujściu, 29-letniego Grzegorza L. oraz jego rówieśnika Łukasza Sz. Akcja rozegrała się na jednym z parkingów w Szczecinie. W samochodach funkcjonariusze znaleźli około 750 gram kokainy przygotowanej do przemytu oraz ponad 26 tysiące euro. Narkotyki ukryte były w puszce po whisky i w specjalnie przerobionej gaśnicy samochodowej.

Również w mieszkaniach zatrzymanych znaleziono kokainę oraz znaczną ilość pieniędzy. W sumie zabezpieczono około jednego kilograma narkotyku oraz prawie pół miliona złotych w różnych walutach. W tym samym czasie także policja niemiecka zatrzymała na swoim terenie kilka osób powiązanych z hurtownikami ze Świnoujścia.

Nad rozpracowaniem grupy zajmującej się transgranicznym przemytem narkotyków, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji, CBŚ i niemieckiej policji pracowali od ponad pół roku. Ustalili, że grupa wykorzystywała między innymi przejście graniczne w Świnoujściu, przez które przemycała narkotyki na teren Niemiec (Mecklemburgii Pomorza Przedniego). Zatrzymani osobiście lub poprzez kurierów wprowadzali narkotyki także na teren Polski oraz jednego z państw byłego Związku Radzieckiego. KGP

Informacje oraz zdjęcia pochodzą z KGP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.