Facebook Google+ Twitter

Akcja „Z potrzeby serca” w Gdańsku

W sobotnie przedpołudnie, w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, odbyła się akcja charytatywna na rzecz Piotrusia, poszkodowanego w wypadku samochodowym, w którym zginęli jego tata i siostrzyczka Zosia.

Występ zespołu Chłopiec jest w trakcie bardzo kosztownej rehabilitacji, a ponieważ byłZbiórka pieniędzy do skarbonek / Fot. Marcin Ugorenko uczestnikiem pozalekcyjnych zajęć w pracowni plastycznej, dyrekcja Pałacu Młodzieży wpadła na pomysł zorganizowania akcji, której celem było zebranie funduszy na jego dalsze leczenie.

Przez całe ferie uczestnicy zajęć w pałacu pilnie pracowali na rzecz Piotrusia. Powstały obrazy, witraże, szklane jaja, świąteczne pocztówki, biżuteria, świeczniki i inne wspaniałości, które podczas sobotniego spotkania zostały sprzedane na aukcji. Dwugodzinną imprezę ubarwiły występy taneczne i muzyczne dzieci i młodzieży. Najbardziej wzruszający był występ dziewczynek z zespołu "Mirage Mini", w którym tańczyła Zosia, nieżyjąca siostra Piotrusia. Na korytarzach, ozdobionych kolorowymi pracami, dzieci zbierały do skarbonek pieniądze oraz rozdawały karteczki z numerem konta Gdańskiej Fundacji Dobroczynności - 95 1440 1345 0000 0000 0353 2712 (z dopiskiem „Pomoc dla Piotrusia”). Wszyscy uczestnicy sobotniego spotkania liczą na szybki powrót Piotrusia do zdrowia i grona kolegów.

Występ zespołu Pałac Młodzieży w Gdańsku jest placówką organizującą czas wolny dzieci iPocztówki świąteczne wykonane przez dzieci / Fot. Marcin Ugorenko młodzieży. Prowadzi zajęcia artystyczne, edukacyjne i sportowe dla uczestników w wieku od trzech do dwudziestu pięciu lat. Ponadto zajmuje się aranżacją imprez o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Współpracuje na polu artystycznym z podobnymi ośrodkami w Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii, na Litwie i Węgrzech.


 

Aukcja obrazów / Fot. Marcin Ugorenko Współpraca: Marcin Ugorenko

 

 

 

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście masz Aniu rację, że niefortunnie sformułowałam zdanie. Już proszę redakcję, o dopisanie słowa "nie żyjąca"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, w Twoim artykule jest pewna mała nieścisłość. Zosia, to właśnie siostrzyczka Piotrusia, która zginęła w wypadku, a ty napisałaś w relacji, tak jakby to ona tańczyła w zespole. Znam historię Piotrusia, bo sama kiedyś promowałam jedną z akcji dla niego.
Mimo wszystko jednak dobrze,że byłaś na tej kolejnej. Świat nie składa się tylko ze złych wiadomości, więc niech wszyscy zobaczą, że ludzie z potrzeby serca pomagają innym, a przy okazji każdy z nas może pomóc chłopcu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W czasie spotkania zepsuł mi się aparat fotograficzny. Poprosiłam obcego młodzieńca, jak się później dowiedziałam - Marcina Ugorenko, o zrobienie paru zdjęć dla link Piętnastolatek spisał się na piątkę, za co w tym miejscu serdecznie mu dziękuję :) Ewa Kowalska

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.