Facebook Google+ Twitter

Akcja "Znicz 2009". Komunikat stołecznej policji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-30 12:15

Ponad 1.000 policjantów komendy stołecznej policji będzie dbać o bezpieczeństwo w czasie corocznej akcji "Znicz".

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to okres wzmożonego ruchu zarówno przy cmentarzach, gdzie odwiedzamy groby naszych bliskich, ale także na drogach dojazdowych do miast w całym
kraju. Właśnie z powodu wzmożonego ruchu na drogach i zmiany jego organizacji w okolicach nekropolii powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Aby spokojne przetrwać ten czas pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Ponad 1.000 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej czuwać będzie nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się na cmentarze odwiedzić groby najbliższych. Mundurowi będą obecni wokół nekropolii. Służbę pełnić będą również na drogach wjazdowych i wyjazdowych ze stolicy. Policjantów ruchu drogowego zobaczymy też na głównych ciągach komunikacyjnych. Zadbają o płynność ruchu i zrobią wszystko, aby ułatwić przejazd zmotoryzowanym. Reagować będą na łamanie przepisów prawa drogowego, m.in. na przekraczanie prędkości, niestosowanie się do znaków drogowych, czy jazdę po alkoholu. Tylko w poprzedni weekend w samej Warszawie policjanci zatrzymali 12 nietrzeźwych kierowców.

Już w piątek, 30 października, wielu z nas wyruszy w podróż, aby w dniu Wszystkich Świętych dotrzeć do miejscowości, w których będziemy odwiedzać groby naszych bliskich. Często jest to wielogodzinna podróż do odległych miejscowości. Niestety nieraz kończy się ona wypadkiem
czy kolizją. W ubiegłym roku w trakcie trwania akcji "Znicz" (31.10-02.11.2008 r.) na terenie garnizonu stołecznego doszło do 28 wypadków drogowych w których 2 osoby zginęły, a 33 zostały ranne. Należy więc pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w podróży.

Pamiętajmy! Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek (po 2 godzinach jazdy co najmniej 15 minutowa przerwa). W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także nigdy o tym nie zapominajmy! W okolicach cmentarzy w tych dniach jest również bardzo tłoczno.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.