Facebook Google+ Twitter

"Akcja Znicz 2009": sytuacja w powiecie tarnobrzeskim

Już teraz koło cmentarzy znajdujących się w rejonie dróg krajowych i wojewódzkich ustawiono znaki "ograniczenia prędkości", "zakaz zatrzymywania" oraz "zakaz wyprzedzania".

W samym mieście Tarnobrzeg wygląda to bardzo prosto i przejrzyście. Policja bardzo dobrze poradziła sobie z zorganizowaniem akcji.

Najważniejsze drogi w powiecie!

Problemy zaczynają się jednak już na obrzeżach miasta, na cmentarzu, który znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 871 w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega (ulica Wisłostrada). Ponieważ droga na tym odcinku jest dwujezdniowa, to znaczy o dwóch pasach
ruchu w jednym kierunku, to w samym rejonie cmentarza parkowanie pojazdów
będzie się odbywało na prawych - zewnętrznych pasach ruchu. Pojazdy, które będą się poruszać w stronę Sandomierza lub Mielca do dyspozycji będą miały tylko jeden, wewnętrzny pas ruchu.

Kolejne utrudnienienia dotyczą cmentarza parafialnego położonego w granicach administracyjnych przy drodze wojewódzkiej nr 723. Na tej drodze, która prowadzi do Sandomierza z osiedla Wielowieś w Tarnobrzegu obowiązuje już "zakaz zatrzymywania się" po obu stronach drogi i "zakaz wyprzedzania". Ruch pieszych odbywa się po chodniku, a miejsc do parkowania nie powinno zabraknąć. Oprócz wyznaczonego parkingu policjanci są w dyspozycji wyznaczyć kolejny parking, na którym będzie można zostawić samochód. Tu jednak pojawia się apel policji
do mieszkańców m. Tarnobrzeg, aby kto może, przyszedł na piechotę. Najgorsza sytuacja z znalezieniem miejsca będzie jak co roku podczas mszy na cmentarzu. Proszę, kto może, niech zostawi auto w domu. - relacjonuje jeden z policjantów uczestniczący w Akcji Znicz 2009.

Ograniczenie prędkości do 40km/h oraz zakaz zatrzymywania się został wprowadzony wokół cmentarza komunalnego, który zlokalizowany jest przy ul. Bema w Tarnobrzegu. Cmentarz ten posiada swój parking także dla osób niepełnosprawnych. Ruch pieszy natomiast będzie odbywał się poboczem oraz częściowo jezdnią.

Niestety także na drodze krajowej nr 9 w Tarnowskiej Woli i Jadachach napotkamy na małe niedogodności. W miejscowości Tarnowska Wola cmentarz parafialny zlokalizowany jest przy DK9, jednak tam policja prosi o ściągnięcie nogi z gazu i ostrożną jazdę. Wzdłuż drogi został położony w tym roku chodnik, co ułatwia pracę policjantów i pomaga także przybyłym w odwiedziny na cmentarz. Parking znajdował się będzie koło pobliskiego kościoła oraz przy samym cmentarzu. Policjanci podczas mszy świętej na cmentarzu będą dysponowali także jednym pasem ruchu na drodze powiatowej w kierunku m. Alfredówka (gm. Nowa Dęba).

W Jadachach już obowiązuje natomiast zakaz zatrzymywania się. Ponieważ jest to obszar zabudowany, policja prosi o bardzo ostrożną jazdę. Miejsce postoju aut jest wyznaczone na placu obok kościoła oraz częściowo na poboczu drogi. Tutaj także policja apeluje do przybywających na ten cmentarz w godzinach wieczornych: zostawiajmy auto na poboczu z włączonymi światłami postojowymi. Ruch pieszych odbywa się po chodniku, który prowadzi z kościoła pod sam cmentarz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To Marku jeszcze nic właśnie wróciłem z objazdu i już nowy artykuł się pisze;) Oczywiście bardzo dziękuje;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.10.2009 13:05

Mateuszu, odwaliłeś kawał ciężkiej pracy! 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.