Facebook Google+ Twitter

Akcja "Znicz 2010" dobiega końca

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-11-02 09:32

Komenda Główna Policji podała, że podczas trzech dni wzmożonego ruchu na polskich drogach zginęło 28 osób, a 379 zostało rannych. W sumie doszło do 282 wypadków drogowych. Zatrzymano 1469 nietrzeźwych kierowców.

Akcja "Znicz" / Fot. Ewa Krzysiak Podczas działań „Znicz 2010” nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwało ponad 15 tys. policjantów. Podczas kontroli szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Podczas tego świątecznego długiego weekendu na polskich drogach zginęło 28 osób, a 379 zostało rannych. Zatrzymano 1469 nietrzeźwych kierowców. Przez trzy dni doszło do 282 wypadków drogowych.

Warto przypomnieć, jak sytuacja wyglądała w 2009 roku. W okresie od 31.10-1.11 zdarzyło się 286 wypadków drogowych. Śmierć poniosło 18 osób, a 216 zostało rannych. W czasie tych dwóch dni Policja zatrzymała 1217 nietrzeźwych kierowców.

O bezpieczeństwo dbali policjanci, którzy kierowali ruchem w okolicach cmentarzy. Pomagali im w tym funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i harcerze.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Basiu, ten temat zostawiłam innym autorom:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie zastanawia. poświęcenie (; nomen omen)w dniu Wszystkich Świętych artykułu NAWET sympatycznym pieskom, które odeszły.. . NATOMIAST ani jednego artykułu nie ma o Świętych, których to przecież święto jest nawet wolnym dniem od pracy.! .

Komentarz został ukrytyrozwiń

tradycyjnie Ewa na posterunku 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jak to się dzieje, że pod tekstem zamieszczonym dzisiaj o 10,50 znajdują się komentarze z dnia wczorajszego?" - Ano dlatego, że dzisiaj była aktualizacja, a tekst pewnie powstał i pojawił się w serwisie wczoraj. Proste...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to się dzieje, że pod tekstem zamieszczonym dzisiaj o 10,50 znajdują się komentarze z dnia wczorajszego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może i byłoby bardziej gramatycznie. Ale nawet nie próbuję zmieniać, bo kiedyś usłyszałam od osoby dyżurującej, że nie da rady poprawić tytułu, że to wielki problem i w ogóle...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konkretnie i na temat. /5/ Zastanawiam się tylko czy tytuł Trwa akcja Znicz 2010 nie brzmiałby bardziej gramatycznie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.