Facebook Google+ Twitter

Akcja znicz, akcją zarób

Już w niedzielę 1 listopada Święto Zmarłych. Wspomnienie tych, którzy odeszli. Jednak dla ilu z nas ten dzień to obowiązek, a dla ilu niezły interes?

Osiągające kilkanaście kilometrów, gigantyczne korki. Wokół każdego cmentarza multum stoisk z kwiatami, zniczami. W zakładach pogrzebowych stosy zamówień, bo kiedy jak nie na 1 listopada wymienić płytę nagrobkową? Bilbordy zaatakowane reklamami typu
Znicze jak za darmo".To jest właśnie marketing. Handel kwitnie,a my się na to nabieramy. Czemu tylko w ten jeden dzień w roku transakcje "cmentarzowe" prosperują tak świetnie?

Zabawną kwestią jest to, że wieńce, lampiony to nasz wymysł. Już nie wystarczy skromna świeczka "ku pamięci". Groby są tworzone niczym egipskie grobowce faraonów. Niedosyt czują ci, którzy z grobu nie zrobią świątecznego jarmarku. Dlaczego wszystkie stanowiska nie mogą być takie same? Po co komercjalizacja tego święta i kościelne zakłamanie.

Sprawą równie gorącą są opłaty cmentarne. Nie tylko te za samą uroczystość pogrzebową. Kontrowersyjna jest sprawa opłat tak zwanych "grobów po 20 latach". Zmarły niestety zostanie wydalony z miejsca dla spoczywających, jeśli nikt za pochówek nie zapłaci. A co z tymi, którzy nie mają już rodzin? Święto zmarłych jest idealną okazją do zbierania rozmaitych darów kościelnych, pseudo organizacji ekologicznych, zbiórki na czyszczenie cmentarzy itp,itd. Kto w tak smutny dzień nie pokusi się o jałmużnę?

Tak czy inaczej,nie podążajmy za falą komercji. Z każdego wolnego dnia zróbmy 1 listopada. Nie dajmy wykorzystywać się tym ,którzy na nas zarabiają i czekają na nasze portfele.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.10.2009 20:18

Nie wierzę w ogóle w bezinteresowność, gdyż to jest tylko słowo, nic poza tym. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.