Facebook Google+ Twitter

Akcje Cracovii do sprzedania. Kraków liczy na kibiców

Władze Krakowa rozpoczęły sprzedaż akcji Cracovii. Pieniądze ze sprzedaży swoich udziałów w klubie mają być przeznaczone na realizację zadań zapisanych w tegorocznym budżecie.

Kraków sprzedaje akcję Cracovii / Fot. Sławomir Ostrowski / W24- Decyzja o sprzedaniu akcji, jest najlepsza jaką można było podjąć. Przecież miasto i tak nie jest większościowym udziałowcem - tłumaczy podjętą decyzję Jacek Majchrowski, prezydent miasta. Liczy, że dzięki temu miejski budżet wzbogaci się o 30 milionów złotych. Dla borykającego się z problemami finansowymi miasta, taki zastrzyk gotówki byłby wskazany.

W sumie miasto ma do sprzedania blisko 73 tysiące akcji. Każda z nich została wyceniona na 412 złotych za sztukę. Akcje wystawione na sprzedaż przez władze miasta to ok. 40 % udziałów w klubie. Blisko 60 proc. należy do firmy Comarch, zarządzanej przez Janusza Filipiaka. Pozostały niecały 1 proc. należy do drobnych inwestorów.

Władze Krakowa liczą przede wszystkim na sympatyków Cracovii. Przekonują, że dzięki zakupowi akcji zyskają większy wpływ na politykę klubową. A co jeśli miastu nie uda się sprzedać wszystkich swoich akcji? - Po analizie takiego stanu rzeczy, zostaną podjęte decyzje w zakresie ewentualnie innego sposobu zbycia akcji lub opcji pozostania Gminy w spółce z pakietem niesprzedanych akcji - tłumaczy Joanna Dubiel, z Biura Prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Dla potencjalnych chętnych, problemem może okazać się kondycja finansowa klubu. Rok 2011 Cracovia zakończyła ze stratą 4 milionów. Brak sukcesów sportowych i spadek zespołu piłkarskiego z Ekstraklasy też nie są czynnikami zachęcającymi do kupna akcji.

- Analiza ofert złożonych w postępowaniu przetargowym nastąpi w dniu otwarcia ofert, wyznaczonym na dzień 17 września 2012 roku - mówi Joanna Dubiel. Wtedy też dowiemy się czy sprzedaż akcji zakończy się sukcesem dla władz Krakowa.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.