Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27315 miejsce

Akcje ekologiczne – społeczna konieczność

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-14 13:09

Ekologiczny tryb życia staje się ostatnio bardzo modny. Obecnie niemal w każdym sklepie możemy kupić materiałowe torby na zakupy, furorę robi także ekologiczne jedzenie.

Jednocześnie dopiero uczymy się dbać o przestrzeń wokół nas, niekoniecznie obok naszego miejsca zamieszkania. Dlatego takie akcje, jak np. Sprzątanie Świata, cieszą się coraz większą popularnością.

O tym, jak bardzo zaśmiecona może być przestrzeń publiczna, przekonali się w ostatnią niedzielę łodzianie, uczestnicząc w akcji sprzątania dzikiego wysypiska przy ul . Maszynowej 1 i przedświątecznych porządkach w Parku im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Łącznie ponad 5 ton śmieci zebrała ekipa Jana Niezbędnego ze stolicy oraz wolontariusze, którzy ochotniczo dołączyli do akcji. Na wysypisku można było znaleźć niemal wszystko, od papierów i butelek po stare walizki i deski klozetowe. Mieszkańcy okolicznych osiedli podkreślają, że już od dawna problem ten spędzał im sen z powiek i akcja sprzątania tego miejsca bardzo ich ucieszyła.

Takich miejsc jak dzikie wysypisko, jest w całej Polsce bardzo wiele. Niestety, problem ten dotyczy zarówno większych miast jak i mniejszych miejscowości
oraz wsi. Jedynym wyjściem, jest ciągła promocja proekologicznych zachowań, tak, by ludzie nauczyli się rozglądać i widzieć wszechobecne odpadki. Więc może zamiast ekscytować się ekologiczną żywnością, warto zastanowić się, gdzie wyrzucamy nasze śmieci, zanim pokryją one chodniki nieopodal naszych domów?

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tu nie wystarczy szeroko rozumiana promocja proekologicznych zachowań. Tu jest potrzebna zmiana świadomości społecznej, zmiana złych przyzwyczajeń nabytych przez lata Na to, jedno pokolenie, będzie za mało.
Nawet bogaci rolnicy, którzy buduja sobie pałace zamiast domów , a w łazienkach mają marmury włoskie na podłodze, wywożą szambo do lasu :((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.