Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16575 miejsce

Akordeon, tango i… magia?

Zwycięzca II edycji programu Mam Talent wydał płytę "Magia del Tango" wraz ze swoim zespołem Tango Corazon Quintet. Na krążku znajdują się aranżację tang, skomponowanych przez wirtuozów akordeonu - Astora Piazollo i Richarda Galliano.

Marcin Wyrostek dał o sobie znać szerszej publiczności wraz z występem w II edycji programu Mam Talent i od początku był uznawany za jednego z faworytów zarówno przez jury jak i widownię. Doceniono jego profesjonalizm, ogromny kunszt gry na akordeonie, ale przede wszystkim pasję i miłość do tego, co robi. Jeden z jurorów, Kuba Wojewódzki już po jego pierwszym występie powiedział, że: "jest artystą, który nie gra a opowiada". Czy na swoim debiucie płytowym Wyrostek, jego koledzy i koleżanka z zespołu też potrafią opowiadać? To już chyba nie do końca... ale o tym za chwilę.

Zespół Tango Corazon Quintet powstał w 2006 roku z inicjatywy Marcina Wyrostka i jest jednym z kilku projektów muzycznych, w których udziela się Wyrostek. Oprócz Wyrostka w skład zespołu wchodzą Agnieszka Hasse (fortepian), Daniel Popiałkiewicz (gitara), Mateusz Adamczyk (skrzypce), Piotr Zaufal (kontrabas/bas).

Płyta "Magia del tango" została nagrana w studiu koncertowym Polskiego Radia Katowice w lipcu 2009 roku, czyli na długo przed emisją programu Mam Talent. Album zawiera 8 utworów jednych
z najważniejszych kompozytorów-akordeonistów: Astora Piazzollo oraz Richarda Gallliano zaaranżowanych przez Marcina Wyrostka i razem tworzą spójną i dopracowaną całość. Przeplatają się tutaj elementy muzyki jazzowej, klasycznej, a miejscami nawet cygańskiej (skrzypce). Mimo że głównym instrumentem na tej płycie jest akordeon, to nie pozostawia on w tyle innych instrumentów, wręcz przeciwnie - w niektórych fragmentach "pierwsze skrzypce" grają fortepian, kontrabas czy właśnie skrzypce, pozostawiając dźwięki akordeonu jako tło.
Charakterystyczną cechą utworów jest częsta zmiana tempa, co na początku zaciekawia słuchacza i nie pozwala mu się oderwać od muzyki, lecz miejscami zamienia się to w nudę, a nawet irytację.

Utwory zaaranżowane są w taki sposób, by można było wyczuć dramaturgię a nawet grozę, jednak warunki studyjne nie do końca są w stanie oddać możliwości utworów czy samych muzyków. Według mnie ich potencjał można wyczuć głównie w czasie odbioru na żywo, a nie w domowym zaciszu (chociaż to też nie byłoby złe). Dlatego ja chętnie wybrałabym się na koncert Marcina Wyrostka i jego zespołu, by lepiej poczuć tę dramaturgię. A jest co zobaczyć. Utwory zespołu ilustrują występy par tańczących tango argentyńskie oraz wizualizacje multimedialne, przez co występ staje się niemal spektaklem teatralnym.

Póki co nie zanosi się na większą trasę, ale próbkę możliwości zespołu można zobaczyć na oficjalnej stronie zespołu www.corazon.pl oraz poniżej.


Spis utworów:

1. Heavy Tango
2. Primavera Portena
3. Verano Porteno
4. Otono Porteno
5. Invierno Porteno
6. Fugata aus Silfo y Ondina Nr.2
7. Milonga del Angel
8. Adios Nonino

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.