Facebook Google+ Twitter

Akordeonista z Radomia Młodym Muzykiem Roku

Pod koniec marca odbył się finał konkursu na Młodego Muzyka Roku, który wygrał radomianin, Bartosz Kołsut. Osiemnastoletni akordeonista w finale pokonał sześciu przeciwników i jednogłośnie został wybrany na zwycięzcę przez jury.

 / Fot. zrzut ekranuDzięki temu będzie reprezentował Polskę na międzynarodowej arenie muzycznej w konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków, którego kolejna edycja odbędzie się w Kolonii. Jak podaje serwis gazeta.radom.pl, zwycięzca już teraz myśli o swoim występie w Niemczech oraz o planach na nagranie własnej płyty. - To dla mnie bardzo duże wyróżnienie i ogromny zaszczyt móc reprezentować Polskę podczas tego konkursu – powiedział w rozmowie z serwisem.

Konkurs rozgrywany był w formie dwóch etapów, z których pierwszy miał za zadanie wyłonić półfinalistów – w tej edycji było to siedemnaście młodych osób poniżej dziewiętnastego roku życia. W komisjach konkursowych zasiadali przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, których zadanie ograniczało się do wyboru (na podstawie osiągnięć kandydatów) najlepiej rokującej grupy młodych artystów. Dopiero w drugim etapie miały miejsce bezpośrednie przesłuchania, które odbywały się na początku marca. Z grupy siedemnastu osób do finału przeszła tylko siódemka i to ona miała możliwość zaprezentowania się u boku Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Łukasza Borowicza. Najlepszy okazał się radomianin, jednogłośnie wybrany zwycięzcą przez decyzję jury.

To pierwszy tak duży sukces Bartosza Kołsuta, który do tej pory startował już w kilku konkursach krajowych i zagranicznych, kończąc je na wysokich miejscach i dochodząc do ścisłych finałów. Jest kilkukrotnym stypendystą MKiDN. Aktywnie współpracuje z akordeonistami: Tomaszem Gieroniem i Łukaszem Brzeziną oraz saksofonistą Piotrem Wysockim. Swoją naukę gry na akordeonie rozpoczął ponad 10 lat temu, w roku 2003, w radomskim Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.