Facebook Google+ Twitter

Akredytacje dla Autorów W24. Zasady, których musisz przestrzegać

Chcesz zrelacjonować dla Wiadomości24.pl ważne wydarzenie i potrzebujesz akredytacji? Sprawdź, co zrobić, aby ją otrzymać.

 / Fot. W24Akredytacje to jeden z najważniejszych elementów pracy dziennikarza - pozwalają znaleźć się najbliżej miejsc, w których coś się dzieje. O podstawowych zasadach ich przyznawania Autorom Wiadomości24.pl pisaliśmy już w artykule
"Akredytacje. Co? Gdzie? Jak?"
. Jest to jednak temat, który ciągle wywołuje dyskusje, a czasami jest przyczyną konfliktów, które mogą źle wpływać na wizerunek serwisu, a co za tym idzie - postawić pod znakiem zapytania możliwość uzyskiwania akredytacji od organizatorów róznego typu imprez.

Musimy więc zadbać, aby proces akredytacyjny przebiegał sprawnie i był jak najbardziej satysfakcjonujący - zarówno z punktu widzenia serwisu Wiadomości24.pl, jak również organizatorów imprez, którzy decydują o przyznaniu akredytacji.

Ubiegasz się o akredytację? Poinformuj nas o tym!


Organizatorzy nie zawsze wymagają pieczątki i podpisu redakcji pod wnioskiem akredytacyjnym. Musicie jednak zawsze poinformować nas, że ubiegacie się o daną akredytację. Gdzie? Na naszym forum, w temacie "Akredytacje".

Kto decyduje o tym, komu zostanie przyznana akredytacja?


Oczywiście ostatnie słowo należy do organizatora. To również on decyduje, ile (i jakich) akredytacji zostanie przyznanych naszej redakcji. Jednak w przypadku gdy to my wybieramy osobę, która będzie nas reprezentować na danym wydarzeniu, pierwszeństwo mają dziennikarze W24, którzy tworzą materiały wysokiej jakości i przestrzegają opisanych w tym artykule zasad.

Nie do przyjęcia jest sytuacja, w której Autor w naszym imieniu decyduje, komu z Wiadomości24.pl zostanie przyznana akredytacja. Jeśli w rozmowie z organizatorem padnie takie pytanie, musicie go odesłać do mnie, podając mu adres mailowy: w.martynski@polskapresse.pl lub nr tel. 22 201 42 87.

Dostałem akredytację. Czy muszę przygotować relację z wydarzenia?


Oczywiście! Publikowanie w Wiadomościach24.pl zapowiedzi i relacji z określonych wydarzeń, to warunek przyznania akredytacji. Materiał musicie przesłać do moderacji najpóźniej 12 godzin po zakończeniu danej imprezy. W wyjątkowych sytuacjach proszę o kontakt na adres mailowy: w.martynski@polskapresse.pl lub pod nr tel. 22 201 42 87.

Czy zdobyte materiały, mogę opublikować w innym miejscu?


Jeśli zdobyte w naszym imieniu materiały chcesz opublikować np. na swoim blogu, powinieneś nas o tym poinformować. Przy takim zdjęciu, artykule czy też nagraniu wideo musi się również pojawić informacja, że pochodzi ono z serwisu Wiadomości24.pl.

Niedopuszczalne dla nas jest publikowanie poza Wiadomościami24.pl materiałów, które nie pojawiły się wcześniej w naszym serwisie.

Osoby, które będą nagminnie łamać powyższe zasady, nie będą mogły ubiegać się o akredytacje w naszym imieniu - po prostu ich wnioski nie będą podpisywane, a organizatorzy otrzymają informację o tym, że dana osoba nie jest wysłannikiem Wiadomości24.pl.

Wszystko to być może brzmi nieco groźnie : ) ale mam nadzieję, że powody są dla wszystkich zrozumiałe. Musimy dbać o to, by Wiadomości24 nadal postrzegane były jako profesjonalnie działający serwis. I musimy o to zadbać wspólnie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Aleksandrze, proszę jeszcze raz wkleić link, ten nie działa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleksander Łakomy
  • Aleksander Łakomy
  • 21.08.2012 13:56

Dlaczego bez zgody autora W24 udostępniają zdjęcia np na link ???

Komentarz został ukrytyrozwiń
mac
  • mac
  • 21.08.2012 13:51
Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.