Facebook Google+ Twitter

Akrobacje nad Brwinowem

W podwarszawskim Brwinowie istnieje koło miłośników latających modeli samolotów. W weekend, kierując się ciekawością, udałem się na parzniewskie pola, aby przyjrzeć się bliżej owym zapaleńcom.

Jeden z modeli w akcji. / Fot. R. NastarowiczMoim oczom ukazało się małe lądowisko. Aczkolwiek „małe” to słowo nieadekwatne, gdyż jego wymiary to 40 m na 100 m. Przy odrobinie szczęścia możemy spotkać tam grupkę ludzi, którzy trenują podniebne akrobacje, wykorzystując do tego swoje modele. Aby ujrzeć te wszystkie cuda, na pole najlepiej przyjśc po godzinie 14 w weekend. Musi oczywiście być dobra pogoda (wiatr do 14 węzłów). Pole jest dzierżawione przez hobbistów. Można spotkać tutaj osoby z całego powiatu (z Pruszkowa, Nadarzyna), stolicy jak i również z dalszych części Mazowsza (Grójec), a także pilotów LOT-u. W sumie przyjeżdża tutaj około 40 osób.

Samolot. / Fot. R. NastarowiczNa polach parzniewskich hobbyści goszczą od 2 lat.To obszar znajdujący się z dala od domów, pasjonaci nikomu więc nie przeszkadzają. Ich "treningi" maja charakter jedynie rekreacyjny. Póki co nie organizuje się tam żadnych zawodów.

Latające modele samolotów kosztują 1000 złotych, a nawet więcej "Maszyny" osiągają prędkość nawet do 200 km/h. Silniki modeli są na benzynę, specjalne paliwo lotnicze albo na prąd elektryczny. Taki samolot może przelecieć nawet 2 km, waży od 4 do 10 kilo. Najmłodsi "piloci" 11 lat, a najstarsi ponad 60 lat. Średnio modele latają około 15 minut, potem trzeba uzupełnić paliwo.

Piloci zapraszają wszystkich czytelników do podziwiania ich modeli oraz akrobacji powietrznych. Teren jest atrakcyjnym miejscem na piknik, a także rodzinny spacer.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.