Facebook Google+ Twitter

Aktor elbląskiej sceny w finale Festiwalu Twórczości Młynarskiego

W Sopocie w dniach 21-22 września br. odbędzie się finał organizowanego po raz pierwszy w Polsce Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Wśród 11 finalistów jest aktor elbląskiego Teatru - Leszek Andrzej Czerwiński.

Wojciech Młynarski / Fot. Wikipedia Commons W sopockiej Zatoce Sztuki i sąsiadującym w nim namiocie w najbliższą sobotę i niedzielę, czyli 21 - 22 września odbędzie się organizowany po raz pierwszy w Polsce Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Jak powiedziała PAP przedstawicielka organizatorów festiwalu Agnieszka Labenz, impreza ma służyć propagowaniu "dobrej twórczości literackiej, na przekór zalewającej nas popkulturze". Pomysłodawcy mają nadzieję dotrzeć przede wszystkim do młodych ludzi.

Zaplanowano szereg koncertów, wystaw, pokazów dawnych programów telewizyjnych, archiwalnych nagrań audio i nieformalnych wieczornych Polaków rozmów. W niedzielę odbędzie się dyskusja o stanie polskiej kultury, którą poprowadzi córka artysty - Agata Młynarska. Wśród dzieł wystawowych pojawią się dwa obrazy Jerzego Dudy-Gracza zadedykowane przez malarza Młynarskiemu. Goście będą też mogli obejrzeć wystawę okładek płyt głównego bohatera festiwalu. W ramach imprezy przewidziano też kilka spotkań z Młynarskim, można też będzie obejrzeć jego programy "Szajba" oraz "Czterdziecha" pochodzące z archiwum TVP oraz posłuchać jego felietonów czytanych przez Mirosława Bakę

Najważniejszym punktem imprezy będzie sobotni konkurs interpretacji piosenek artysty. Teksty Wojciecha Młynarskiego zabrzmią w nowych aranżacjach w wykonaniu 11 osób, wyłonionych w dwustopniowych eliminacjach spośród 45 zgłoszeń. W finale I edycji Festiwalu zaśpiewają m.in. Ewa Błachnio z Kabaretu Limo i Aleksandra Wylężek, początkująca wokalistka, a na co dzień studentka dziennikarstwa z Warszawy.

Leszek Andrzej Czerwiński / Fot. Teatr im. Aleksandra Sewruka W ścisłym gronie finalistów jest też elbląski aktor Leszek Andrzej Czerwiński, absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. który niejednokrotnie ujawniał swój talent muzyczny na scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu w takich projektach, jak m. in. "A-na-wa-s spłyną obłoki" Marek Grechuta, "Starsi Panowie Dwaj. Mambo Spinoza" - Jerzy Wasowki i Jeremi Przybora, "Skrzypek na dachu" Joseph Stein, a także "A my ...róbmy swoje" piosenki Wojciecha Młynarskiego. Ostatnią jego rolą był Korowiow w adaptacji powieści "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa. W programie wykona piosenki: Nie wytrzymuję (muz. J. Wasowski), A wójta się nie bójta (muz. A. Zieliński, J. Kobuszewski).
W niedzielę zaplanowano Koncert Laureatów oraz Koncert Galowy – „Śpiewamy Młynarskiego“. Wystąpią m.in. Joanna Trzepiecińska, Klementyna Umer, Kuba Badach, Arkadiusz Brykalski, Wiktor Zborowski oraz Jacek Bończyk, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. W trakcie koncertu galowego, jury ogłosi werdykt I edycji Festiwalu. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 tysięcy zł ufundowaną przez marszałka województwa pomorskiego.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bardzo lubiłam piosenki z treścią pana Młynarskiego. Trochę szkoda, że nie "wychował" następcy. Wrocławski artysta Jan Kaczmarek, Andrzej Waligórski (niestety nie ma ich wśród nas), Adam Nowak z zespołu Raz.Dwa.Trzy., Andrzej Poniedzielski... znacie kogoś jeszcze kogo można posłuchać, kto pisze i dowcipnie i z sensem i na temat? Bardzo dobry pomysł z tym festiwalem. Gratuluję uczestnikom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że organizuje się takie imprezy. Zawsze podziwiałm jego twórczość i te świetne teksty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy zdolnych młodych ludzi:) Gratuluję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Busku był kiedyś przegląd piosenek Młynarskiego. Uczeń mojej żony zajął I miejsce w grupie gimnazjalistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.