Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25914 miejsce

"Aktor to poruszacz" - wywiad z Sebastianem Fabijańskim

Nie spodziewał się, że będzie miał tak ciekawe życie. W tym roku kończy Akademię Teatralną w Warszawie. Chciałby wpływać na wrażliwość swoich widzów. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Sebastian Fabijański.

Obecnie uznawany jest za jednego z najlepszych aktorów młodego pokolenia. Jednak okazuje się, że nie zawsze w jego życiu było tak kolorowo i aby dojść do miejsca, w którym znajduje się obecnie, musiał przejść długą i często wyboistą drogę.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Mimo że jego potencjał aktorski dostrzeżono jeszcze gdy był dzieckiem, on przez długi czas raczej nie widział siebie w świecie filmowym czy teatralny. Po raz pierwszy na egzaminy do szkoły teatralnej trafił trochę przypadkiem za namową kolegi. "Traktowałem to raczej eksperymentalnie, nie wiedziałem do końca, w którą stronę chcę iść" - przyznaje Sebastian Fabijański. Wówczas nie udało mu się dostać do szkoły teatralnej, ale z perspektywy czasu cieszy się, że tak się stało.

W 2009 roku, ku własnemu zaskoczeniu, wygrał casting do nowego tanecznego serialu TVP. W związku z tym przeprowadził się do Wrocławia, gdzie kręcone były zdjęcia do tej produkcji. Cały czas próbował też swoich sił podczas egzaminów do szkół teatralnych i za czwartym podejściem został przyjęty do krakowskiej PWST, przez co musiał zrezygnować z dalszej pracy na planie "Tancerzy".

Aktor Sebastian Fabijański gościł w redakcji W24 / Fot. Marta SkorupskaW trakcie studiów zagrał w kilku kolejnych serialach, m.in. "Misji Afganistan", jednak podkreśla, że czeka na szansę zagrania ciekawej roli w filmie i na deskach teatralnych . "To do czego dążę to unikanie powielania schematów" - zaznacza Sebastian Fabijański. W międzyczasie zamienił też Kraków na Warszawę i to właśnie w stołecznej Akademii Teatralnej już niebawem rozpocznie pracę nad swoim spektaklem dyplomowym.

Niedawno zagrał w najnowszy filmie Wojciecha Smarzowskiego czy "Mieście '44" reżyserowanym przez Jana Komasę. "Chciałbym poruszać ludzi i wpływać na ich wrażliwość, bo aktor to przede wszystkim poruszacz" – wyznaje.

Obejrzyj cały wywiad z Sebastianem Fabijańskim:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.