Facebook Google+ Twitter

Aktor z obsady filmu "Harry Potter" został zamordowany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-25 16:28

W Londynie doszło do kolejnego zabójstwa nastolatka. Tym razem zginął chłopak, który rozpoczynał karierę aktorską.

18-letni Robert Knox zagrał w najnowszym, jeszcze nieukończonym filmie o Harrym Potterze. Chłopak bawił się z kolegami w kawiarni, kiedy pojawił się tam mężczyzna uzbrojony w dwa noże i grożący gościom. Gdy napastnik zranił jedną osobę w twarz, Robert próbował go rozbroić. Agresywny mężczyzna pchnął go cztery razy nożem, a potem - zanim został obezwładniony i aresztowany - zranił jeszcze trzy osoby. Robert Knox zmarł na chodniku w ramionach swojej matki.
Dwa tygodnie temu w pobliskiej dzielnicy w niemal identyczny sposób zamordowany został inny uczeń. Chłopak feralnego dnia obchodził swoje 16 urodziny.
Od początku roku w Wielkiej Brytanii ofiarą morderstw padło 28 nastolatków, z tego połowa w Londynie. Młodzi ludzie, i to nie tylko członkowie gangów, nagminnie noszą przy sobie noże, a nawet broń palną. W związku z tym policja otrzymała nowe, szerokie uprawnienia do rewidowania nastolatków. Statystyki sądowe wskazują jednak, że większość skazanych za posiadanie broni otrzymuje tylko upomnienie lub bardzo łagodny wyrok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.