Facebook Google+ Twitter

Aktorka z "Bogów" w filmie o ratownikach medycznych

Magda Czerwińska, która zagrała postać żony prof. Religi w głośnym filmie Bogowie wystąpi w głównej roli w filmie o ratownikach medycznych. Krótkometrażowy Spitsbergen reżyseruje nagradzany w Seattle, Kazaniu i Gdyni Michał Szcześniak.

 / Fot. materiały promocyjne filmuMagda Czerwińska, która zagrała postać żony prof. Religi w głośnym filmie Bogowie wystąpi w głównej roli w filmie o ratownikach medycznych. Krótkometrażowy Spitsbergen reżyseruje nagradzany w Seattle, Kazaniu, Gdyni czy Koszalinie Michał Szcześniak.

Zdjęcia do filmu produkowanego przez Studio Munka i firmę KuMa! dobiegły już końca. Magdalena Czerwińska (Bogowie, Wojna Polsko-Ruska, Daas) gra Magdę, ratowniczkę medyczną. Film obejmuje jeden dzień z życia dziewczyny, która przeżywa ciężki czas po samobójczej śmierci najbliższej osoby. Dzięki przyjaźni z Jackiem, swoim współpracownikiem, uświadamia sobie, że świat się jednak nie skończył. Prócz Czerwińskiej filmie zobaczymy Izabelę Kunę i Mariana Dziędziela. Michał Szcześniak jest reżyserem nagradzanego na licznych festiwalach dokumentu Punkt wyjścia. Spitsbergen powstaje w ramach programu „30 Minut”. Autorem zdjęć jest Bartosz Piotrowski. Co ciekawe Szcześniak nie studiuje na szkole filmowej. Jest studentem socjologii na Wydziale Ekonomicznym SGGW i absolwentem Szkoły Grafiki i Ilustracji w Warszawie.

To trzecia, w ostatnich miesiącach, główna rola Magdy Czerwińskiej, wywodzącej się z Torunia laureatki nagrody Flisak Tofifest. Dwie role wykreowała w filmach niezależnych o... tej samej nazwie. Matka Łukasza Ostalskiego (short) i Matka Lee Mackintosha Jonesa. Warto dodać, że w Spitsbergenie pojawi się też dwóch innych aktorów związanych z Toruniem - Marek Kossakowski i Radosław Smużny.

Magdę ostatnio widzieliśmy także jako dziennikarkę w Pod mocnym aniołem
Wojtka Smarzowskiego oraz serialach - Komisarz Alex, Ziarno prawdy i Przypadki Cezarego P.. Magda była trzykrotnie nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i jest laureatką nagrody specjalnej Flisak Tofifest.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.