Facebook Google+ Twitter

Aktorski debiut Nergala w "AmbaSSadzie" Machulskiego

18 października 2013 roku odbędzie się premiera komedii Juliusza Machulskiego pt. „AmbaSSada”. U boku Roberta Więckiewicza zagra kontrowersyjny lider zespołu Behemoth, Adam „Nergal” Darski w roli Joachima von Ribbentropa.

 / Fot. Materiały prasoweSam pomysł na film, jak tłumaczył Machulski, zrodził się przez Luftwaffe. W kamienicy w której obecnie mieszka reżyser, mieściła się jeszcze przed wybuchem wojny, niemiecka ambasada. W 1939 przez pomyłkę została zbombardowana przez niemieckie siły powietrzne. Na podstawie tej historii powstał scenariusz filmu. Pozostał tylko dobór obsady.

Rola Joachima von Ribbentropa to debiut aktorski Adama Darskiego. Muzyk jest postacią kontrowersyjną, wyzwalającą skrajne emocje.

Na pytanie zadane przez dziennikarza „Dziennika Bałtyckiego” czy obsadzenie Darskiego w filmie nie było ryzykowne, Machulski odpowiedział – "Adam był otrzaskany z publicznością i na to liczyłem. Po za tym robiliśmy próbne zdjęcia na których dobrze wyszedł. Bardzo chciałem, żeby zagrał."

Zaczęło się od Newsweek'a


Wszystko zaczęło się w momencie udzielenia wywiadu tygodnikowi "Newsweek", w którym podjęty został temat związany między innymi z religią i patriotyzmem. Na ten wywiad zareagował Julek Machulski. Wysłał mi SMS, że serce mu rośnie, że młodzi Polacy myślą coraz częściej jak Gombrowicz, a nie jak Sienkiewicz - mówi Darski w wywiadzie.

Nordycka uroda i rola Ribbentropa


W czasie jednego ze spotkań żona reżysera, dostrzegła w Nergalu nordycką urodę. Adam, pokaż profil!" Obróciłem się, a oni stwierdzili, że nadawałbym się na Ribbentropa – wspomina lider zespołu Behemoth w wywiadzie dla Gazety Wyborczej. Pytany później o wiedzę o Ribbentropie, odpowiedział, że obejrzał parę filmików w serwisie Youtube, a resztę pamiętał ze studiów.

U boku filmowego Wałęsy


Nergal zagrał u boku znanego z roli Wałęsy, Roberta Więckiewicza, który wcielił się tym razem w rolę Hitlera. Dużo rozmawiali, między innymi o muzyce. Dla lidera Behemotha nowym doświadczeniem była obserwacja aktora na planie – I nieprawdopodobne było to, jak udało mu się przeskoczyć z jednej roli, w drugą –dodał.

Kontrowersje


Do premiery pozostały niewiele, a już po przedpremierowym pokazie filmu, pojawiły się liczne kontrowersje. Pierwsza z nich dotyczy zaangażowania w rolę lidera zespołu Behemoth. Kolejna to ukazanie historii w innym gatunku filmowym – Ja chciałem rozbroić II wojnę światową dla siebie, dla tego kraju i trochę wypuścić z tego balonu wszystko to, co jest ponadto - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" reżyser. Klip promujący film, w którym Hitler i Ribbentrop wzbudził oburzenie. Czy ludzie są gotowi spojrzeć na taki obraz historii z przymrużeniem oka? Tego dowiemy się niebawem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.