Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12681 miejsce

"Aktorstwo to sztuka czekania" - wywiad z Elżbietą Jędrzejewską

Dwadzieścia lat temu skończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Gra w serialach, dubbinguje, marzy o powrocie na deski teatralne. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Elżbieta Jędrzejewska.

Aktorka Elżbieta Jędrzejewska gościła w redakcji W24 / Fot. W24Mieszając w rodzinnych Puławach i ucząc się w liceum, zaczęła uczęszczać na zajęcia teatralne. Występowanie na scenie i możliwość kreowania różnorodnych postaci tak jej się spodobały, że postanowiła zdawać do szkoły teatralnej. Z egzaminów wróciła jednak na tarczy i zdecydowała się studiować pedagogikę, ale cały czas ciągnęło ją w stronę aktorstwa i próbowała swoich sił na egzaminach. W końcu za trzecim podejściem udało jej się dostać do Akademii Teatralnej w Warszawie. Szybko jednak okazało się, że życie aktorki wcale nie jest usłane różami. "Byłam idealistką" - wspomina Elżbieta Jędrzejewska. "Wydawało mi się, że ten zawód to same przyjemności, a tak nie jest i gdybym miała go wybrać jeszcze raz, mocno bym się zastanowiła" - dodaje.

Dwadzieścia lat temu skończyła Akademię Teatralną i od tego czasu realizuje się zawodowo na wielu płaszczyznach. Mimo że na studiach wielokrotnie krytykowano jej głos, dziś jest jedną z najbardziej zapracowanych aktorek dubbingujących w kraju. Jej przygoda z dubbingiem zaczęła się przypadkowo od roli chłopca. Dziś lista produkcji, w których możemy ją usłyszeć jest bardzo długa, a ona cały czas głodna jest kolejnych wyzwań. "Przez wiele lat podkładanie głosu do bajek czy filmów uznawane było za chałturę, dziś urasta już to do rangi sztuki" - podkreśla Elżbieta Jędrzejewska.

Gościem W24 w ramach cyklu Często można oglądać ją również na małym ekranie - grała m.in. w takich serialach, jak "Samo życie", "M jak miłość" czy "Pierwsza miłość". Mimo wielu ról na koncie, do dziś pamięta swój pierwszy dzień na planie zdjęciowym. Byłam przerażona, strasznie się denerwowałam" - wspomina aktorka. Z czasem udało jej się oswoić z kamerą i zyskać sympatię widzów.

Od niedawna aktorka prowadzi także szkolenia z zakresu autoprezentacji i wizerunku. "Odkrywam w sobie zapędy pedagogiczne" - śmieje się Elżbieta Jędrzejewska. Aktora przyznaje, że w związku z tym, że w naszym kraju nieczęsto proponuje się role kobietom po czterdziestce, postanowiła przygotować sobie plan B na życie i są nim właśnie szkolenia. Oprócz tego aktorce marzy się powrót na deski teatralne. "Czuję, że dopiero teraz dojrzałam do teatru, wcześniej kompletnie się nie odnajdywałam na scenie" - zaznacza.

Obejrzyj cały wywiad z Elżbietą Jędrzejewską:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.