Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29456 miejsce

Aktorzy chcą uratować serialowy kościółek w Jeruzalu

Zabytkowy drewniany kościół w Jeruzalu (powiat miński), znany z popularnego serialu "Ranczo", wymaga gruntownego remontu. 15 sierpnia 2007 roku do serialowych Wilkowyj przyjechali aktorzy, aby wesprzeć akcję zbierania funduszy na remont.

Rynek w Jeruzalu zapełniły tłumy gości z całej Polski. / Fot. M. OsińskiDrewniany kościół parafialny św. Wojciecha i św. Mikołaja w Jeruzalu, ufundował Kazimierz Rudziński. Świątynię wzniesiono w latach 1757-1758, a przebudowano w 1882 roku. Dzisiaj ten malowniczy kościółek, za sprawą telewizyjnego hitu "Ranczo", zna prawie cała Polska. Ksiądz Andrzej Sobczyk - proboszcz parafii Jeruzal, wspólnie z parafianami rozpoczął remont zabytkowego obiektu. Parafia trzykrotnie występowała o dofinansowanie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za każdym razem wniosek Jeruzala odrzucano. Na pomoc pośpieszyli zatem aktorzy. W środę 15 sierpnia do Jeruzala przyjechali: Cezary Żak z żoną Katarzyną, Artur Barciś, Ilona Ostrowska i Sylwester Maciejewski.

Zabytkowy kościół w Jeruzalu. / Fot. M.OsińskiPo uroczystej mszy świętej, artyści poprowadzili licytację, z której dochód w całości przekazano na remont zabytku. Zebrano w ten sposób ponad 20 tysięcy złotych, ale by dokończyć renowację kościoła potrzeba jeszcze 300 tysięcy.Zabytkowy kościół w Jeruzalu. / Fot. M.Osiński Tymczasem już od 28 sierpnia w Jeruzalu znowu gościć będą aktorzy. Ruszają bowiem zdjęcia do trzeciej serii "Rancza". Licznych fanów serialu ucieszy zapewne fakt, że "Ranczo" wkrótce trafi na ekrany kin. Film "Ranczo Wilkowyje" będzie miał premierę pod koniec grudnia. Więcej informacji o serialu oraz akcji ratowania zabytkowego kościoła można znaleźć na forum dyskusyjnym miłośników serialu "Ranczo".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.