Facebook Google+ Twitter

Aktorzy zasiądą w szkolnych ławkach. Dołącz do nich

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-09-07 13:07

11 września, w liceum im. Klementyny Hoffmanowej przy ul. Emilii Plater 29 w Warszawie, w szkolnych ławkach zasiądą znani i lubiani aktorzy: Ilona Ostrowska, Łukasz Simlat i Jacek Poniedziałek.

Ilona Ostrowska / Fot. mat. organizatoraW środę 11 września aktorzy spotkają się w liceum im. Klementyny Hoffmanowej* z nastolatkami i pod okiem profesorek będą uczyć się analizowania filmu, bohaterów i ich wyborów.

Tego dnia tematem lekcji będzie odwaga, wina i wybaczenie. Tym razem podstawą lekcji stanie się "Wymyk" - ekranowa historia dwóch braci, którzy byli świadkami napaści na dziewczynę. Jeden z nich stanął w jej obronie ryzykując swoje życie, zaś drugi był tylko biernym świadkiem tragedii.

Film nakręcił Greg Zgliński, a w rolach głównych wystąpili Robert Więckiewicz i Łukasz Simlat.

Na lekcji języka polskiego Łukasz Simlat i Jacek Poniedziałek wspólnie z uczniami i Iloną Ostrowską będą dyskutować o tym, co przydarzyło się ekranowym postaciom i jak ich historię można przełożyć na osobiste doświadczenia. Czy odwaga jest obowiązkiem, czy wyborem? I czy ten, kto stchórzył, ma prawo do wybaczenia?


Lekcja jest otwarta dla mediów. Aby wziąć w niej udział należy skontaktować się z Panią Moniką Szwugier z Go Culture; mail: informacje@goculture.pl

Aktorzy wspierają kampanię "Oglądam, czuję, myślę - młodzi w kinie" promującą edukację filmową, dzięki której już teraz 30 tys. uczniów w 40 miastach uczestniczy w lekcjach artystycznego kina.*Liceum im. Klementyny Hoffmanowej jest jedną ze szkół uczestniczących w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. To największy w kraju cykl edukacji realizowany w kinach, jego wyznacznikiem jest ambitny i nietuzinkowy program, dostosowany do wieku uczniów. Udział w nim bierze co roku ponad 30 tys. uczniów i 2 tys. nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W październiku program wystartuje po raz 13. Uczniowie w 40 miastach raz w miesiącu będą chodzili do kina na filmy i towarzyszące im prelekcje. Nauczyciele otrzymają materiały, które pomogą wykorzystać temat filmu podczas szkolnych lekcji. Więcej informacji na: www.nhef.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Rewelacyjna sprawa. Tylko wypada pogratulować pomysłu na taką lekcję. Oby ich więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uczniowie nie przepadają za czytaniem książek, natomiast lubią oglądać filmy, więc takie lekcje zapewne przypadną im do gustu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna idea...
Po takiej lekcji Brevikowi może nie udałoby się zabić tylu młodych Norwegów?...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mi się to podoba. Mam nadzieję, że dobór filmów będzie odpowiedni.
Pamiętam czasy LO - rzadkie były tygodnie, byśmy nie byli w kinie. Często nawet 2-3 razy w tygodniu. Gdzieś mam jeszcze kajet z recenzjami i ocenami filmów, i datami seansów. Po karnet na Konfrontacje do kina Moskwa staliśmy niemal dobę :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.