Facebook Google+ Twitter

Aktywna rehabilitacja nie tylko w ciągu roku szkolnego

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji daje szansę niepełnosprawnym na spędzenie czasu poza domem, nie tylko w ciągu roku szkolnego. Obozy, wyjazdy integracyjne sprawiają, że dla uczestników to czas niezapomnianych przeżyć.

Hipoterapia w ramach Aktywnych Wakacji 2009. / Fot. Agnieszka PrycaAktywne Wakacje w Świętochłowicach to projekt instruktora oddziału FAR w Świętochłowicach - Marcina Baweja, zrealizowany przy wsparciu Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oraz Fundacji Wspólne Świętochłowice. Dla niepełnosprawnych częste ćwiczenia są bardzo ważne, dlatego organizatorzy akcji zadbali o swoich podopiecznych także w czasie wakacji.

W tym roku akcja dobiega końca. Dwugodzinne zajęcia z aktywną rehabilitacją odbywają się dwa razy w tygodniu od 2 lipca do 14 sierpnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach. Istotną informacją jest to, że zajęcia zarówno w ciągu roku jak i w wakacje są darmowe.

Hipoterapia- Aktywne Wakacje 2009. / Fot. Agnieszka PrycaO tym co zajęcia dają niepełnosprawnym zapytaliśmy Marcina Baweja.
- Zajęcia poprzez gry i zabawy rozwijają sprawność ruchową, ćwiczą koordynację ruchów, a także zwiększają wydolność całego organizmu uczestników. W ramach aktywnych wakacji zorganizowaliśmy zajęcia z hipoterapii w Borowej Wsi, one dają rozluźnienie mięśni, a także ogólny relaks. Ponadto w ten sposób dzieci niepełnosprawne mogły ćwiczyć swoją równowagę ruchową co w ich przypadku jest dosyć ważne - mówi Marcin.

Tegoroczna edycja Aktywnych Wakacji, poza wyjazdami do Borowej Wsi na hipoterapię, została wzbogacona o dogoterapię. Zajęcia miały charakter integracyjny, mogło w nich uczestniczyć każde dziecko. Niepełnosprawnym uczestnikom towarzyszyli ich pełnosprawni rówieśnicy.

- Dogoterapia ma duży wpływ relaksacyjny i łagodzi przebieg każdej choroby. Pomaga dzieciom niepełnosprawnym jak i ich zdrowym rówieśnikom, dlatego znalazła się w kolejnej edycji naszych Aktywnych Wakacji, które mają pobudzać tolerancję i akceptację drugiego człowieka bez względu na narodowość, zamożność, czy stan zdrowia. Zajęcia były przeprowadzone przez specjalistów ze Śląskiego Centrum Kynologicznego z Katowic, którzy zaprezentowali naszym podopiecznym również umiejętności psów przewodników i psów opiekunów osób niepełnosprawnych - mówi Darek Jurczyk, prezes Fundacji Wspólne Świętochłowice.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

popieram wszystkie formy integracji

http://www.zagnansk.pl/asp/start.asp?page=artykul&tytul=Aktualno�ci&dzial=Aktualnosci&menu=&nr=782

pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

A adres strony to www.wspolneswietochlowice.pl.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak dla jasności. Na końcu artykułu chodzi o Fundacje Wspólne Swiętochłowice oczywiście, FAR jest powyżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.