Facebook Google+ Twitter

AKTYWNI 50 + POBUDZAJĄ JAK MOCNA KAWA

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-08 09:54

Efektywny trening pobudza lepiej niż mocna kawa - przekonały się o tym panie, które regularnie uczestniczą w zajęciach Aktywni 50 +.

Ćwiczenia odbywają się 2 razy w tygodniu przy ul. Zamkowej 4 (aquapark H2Ostróg) i ul. Ocickiej 4 w Akademii Fitness. Kierowane są do osób po 50 roku życia, które lubią aktywnie spędzać czas, a przy okazji poprawić swój wygląd i kondycję.


Akademia Fitness to klub w Raciborzu, którzy stworzył zajęcia grupowe dla osób po 50 roku życia. Ćwiczenia Aktywni 50 + szybko zyskały zainteresowanie i popularność. Na zajęcia przychodzi coraz więcej pań, które lubią aktywny wypoczynek, chcą popracować nad sylwetką i kondycją. W gronie uczestniczek są stałe bywalczynie, które w zajęciach biorą udział od dwóch lat. Często też pojawiają się nowe, które po pierwszych spotkaniach zostają na dłużej. - Do Akademii Fitness zapisałam się w marcu tego roku. Zaczynałam od zajęć Zdrowy Kręgosłup i Pilates. Później przepisałam się na Aktywni 50 +, te spodobały mi się najbardziej. Blisko mieszkam, więc z radością uczęszczam na każde zajęcia. Lepiej się czuję, poprawiła mi się figura, bo przecież najlepszym lekarstwem na zachowanie sprawności jest właśnie ruch - przyznaje Teresa Sokołowska- Kurowska, 65-letnia uczestniczka zajęć Aktywni 50 + w Akademii Fitness.

Tygodnia bez zajęć fitness nie wyobrażają sobie panie Hildegarda Kałuża i Gabriela Sbeczka. - Sport odgrywał ważną rolę w moim życiu. Przez pewien czas chodziłam na Pilates, jednak ciężko zachorowałam i na długi czas musiałam zrezygnować z ćwiczeń. Gdy wróciłam do formy przyszła synowa poleciła mi Akademię Fitness. Namówiłam koleżankę i zaczęłyśmy przychodzić na zajęcia. Bardzo mi się podobają, nie wyobrażam sobie życia bez tych cotygodniowych spotkań. Mam teraz lepszą kondycję niż przed chorobą. Polecam każdemu - mówi Gabriela Sbeczka z Tworkowa. - Do Akademii chodzimy od lutego. Przez ten czas polepszyła mi się sylwetka, zrzuciłam kilka kilogramów, lepiej się czuję, a także poznałam fantastycznych ludzi, z którymi miło spędzamy czas- dodaje jej koleżanka Hildegarda Kałuża z Bieńkowic.
Dla osób uczęszczających na zajęcia Aktywni 50 + to nie tylko ćwiczenia. Dzięki tym spotkaniom mają okazję zintegrować się, nawiązać bliższe relacje z innymi. - Panie wymieniają się doświadczeniem, spostrzeżeniami na różne tematy, nawet przepisami kulinarnymi. Dla wielu z nich to doskonała ucieczka przed samotnością – przyznaje Joanna Armatys, instruktorka Aktywni 50 + oraz właścicielka klubu. - Wśród nas nie ma starszych osób, są młode, aktywne, pozytywnie myślące- podsumowują zgodnie seniorki z Akademii Fitness. Takie nastawienie powinno towarzyszyć wszystkim osobom, szczególnie tym, które przeszły na emeryturę i zmieniły swój tryb dnia. - Osobom w pewnym wieku często dokuczają bóle kręgosłupa, stawów, a przede wszystkim kolan oraz otyłość. Tkanka mięśniowa zanika, a na jej miejscu zaczyna gromadzić się tłuszcz. Organizm nie regeneruje się tak szybko jak za ich młodych lat, więc osoby te powinny regularnie ćwiczyć. Zajęcia w Akademii Fitness, o ile nie ma ku temu przeciwwskazań, są dla nich idealne - mówi Gracjan Olaniszyn, masażysta, rehabilitant prowadzący gabinet „Od Nowa” w Raciborzu. - Regularne ćwiczenia fizyczne sprawią, że kręgosłup będzie stabilniejszy, uzyskamy lepsze krążenie, smarowanie w stawach, koordynację i koncentrację. Zmniejszy nam się waga ciała lub poziom cukru, a także zwiększy wydolność płuc – dodaje Gracjan Olaniszyn. Ponadto można uniknąć m.in. miażdżycy, nadciśnienia czy żylaków. Wysiłek fizyczny powoduję wydzielanie endorfin (hormonów szczęścia), które działają lepiej niż niejedno lekarstwo.

- Każdy potrzebuje zdrowej aktywności fizycznej dostosowanej do swojego wieku. Dla wielu osób aktywność fizyczna to praca w ogródku, ale nie zdajemy sobie z tego sprawy, że to wcale nie to samo, bo wiąże się z długotrwałym przebywaniem w pozycjach, które znacznie obciążają kręgosłup. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest spacer, Nordic Walking, pływanie lub zajęcia grupowe. W starszym wieku nawet niewielka ilość odpowiednio dobranych ćwiczeń może poprawić ogólną sprawność organizmu i zwiększyć długość życia. Optymalnym rozwiązaniem dla osób początkujących są zajęcia dwa razy w tygodniu- przekonuje Joanna Armatys.

Zajęcia Aktywni 50+ składają się z trzech elementów treningowych. Pierwsza część to rozgrzewka, którą stanowią ćwiczenia o charakterze ożywiającym, angażującym wszystkie ruchy w stawach. Kolejnym etapem jest część wzmacniająca, gdzie przy użyciu różnego rodzaju przyborów ćwiczone są poszczególne partie ciała. Zajęcia kończą ćwiczenia uspakajające, które sprzyjają odprężeniu i doprowadzają organizm do stanu wypoczynku. Po nich uczestnicy odczuwają przypływ energii, są szczęśliwsi, pewniejsi siebie i dowartościowani.

- Zajęcia odbywają się w grupach dla początkujących i zaawansowanych. Już po kilku spotkaniach obserwujemy pierwsze symptomy poprawy. Pierwsze zajęcia w naszym klubie są darmowe, więc zapraszamy do zapisów już dziś – zaprasza Joanna Armatys.

* * *
Akademia Fitness
http://akademia-fitness.eu
Mieszczący się w Raciborzu klub fitness promujący zdrowy tryb życia. Akademia oferuje bogaty wybór treningów grupowych jak i indywidualnych dopasowanych do potrzeb klienta. Zajęcia takie jak pilates, zumba, fitball, czy step odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Akademia Fitness mieści się w Raciborzu, przy ul. Ocickiej 4 oraz ul. Zamkowej 4 (na terenie aquaparku H2Ostróg).

* * *
Kontakt:
Aleksandra Dik, aleksandradik@adventure.media.pl
tel. + 48 604 231 738, + 48 32 724 28 84
Adventure Media s.c. ul. Stefana Batorego 7, III p., 47-400 Racibórz
(Aleksandra Dik)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.