Facebook Google+ Twitter

Aktywni w Legionowie

W programie @ktywista przygotowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej biorą udział 44 gimnazja z całej Polski – najciekawsze pomysły na działalność lokalną mają gimnazjaliści z Legionowa. Program @ktywista jest realizowany m.in. we współpracy z serwisem Wiadomości24.pl.

 / Fot. CEONa czym polega program @ktywista już pisaliśmy. Tym razem prezentujemy działania uczniów biorących w nim udział. W ciekawy bowiem sposób realizują pomysł Anny Stokowskiej, koordynatora programu:
- Kiedy pracowałam nad poprawkami w innym programie edukacji medialnej, który prowadzę – Mediastarterze - zaczął mi się klarować obraz programu, który byłby nastawiony na praktykę i pokazywałby uczniom, że dziennikarstwo to też działanie społeczne. Takie, które ma przynosić danej społeczności konkretne korzyści, że dziennikarz to jest ktoś, kto może o coś walczyć. W każdym razie, tutaj też chodziło o to, żeby uczniowie uczyli się zbierać informacje, to było dla mnie bardzo ważne. Zauważyłam, że dzieciaki mają z tym coraz większy problem, w obliczu internetu coraz trudniej im pomyśleć nad źródłami informacji, które wymagają większego wysiłku, ale mogą być za to o wiele bardziej fascynujące i wzbogacające – tłumaczy Anna Stokowska, koordynator programu - Chciałam, żeby uczestnicy wyszli w teren: robili wywiady, nawiązywali kontakty z lokalnymi mediami, robili wizje lokalne czy mapy problemów społecznych... i na razie wygląda na to, że udaje nam się takimi sposobami pracy ich zainteresować – dodaje.

Wyjątkową uwagę zwracają na siebie gimnazjaliści z Legionowa, nad którymi opiekę roztacza dwoje nauczycieli: Marta Myśliwiec z Gimnazjum nr 2 oraz Krystian Ngo Van z Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego:
- Z inicjatywą przystąpienia do programu @ktywista wystąpili radni z Młodzieżowej Rady Miasta Legionowo, której jestem koordynatorem. W pierwszych warsztatach organizowanych przez CEO uczestniczyli: Marta Myśliwiec i Krystian Ngo Van. Wcześniej rozpropagowali, za pośrednictwem samorządów uczniowskich, ideę młodzieżowej gazetki internetowej we wszystkich gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w Legionowie. Ich działania okazały się bardzo skuteczne, bo 28 kwietnia na pierwszych warsztatach dziennikarskich pojawiło się 22 potencjalnych adeptów sztuki dziennikarskiej z kilku legionowskich szkół. Warsztaty przygotowali sami, w oparciu o doświadczenia nabyte podczas dwudniowych warsztatów organizowanych w Warszawie przez CEO – mówi Beata Narel, koordynator Młodzieżowej Rady Miasta w Legionowie - Osobiście byłam pod wrażeniem jakości ich pracy. Moim zdaniem zrobili to perfekcyjnie. Warsztaty dotyczyły poszukiwania wizji gazetki. Stanęło na tym, że ma być to gazetka młodych-zaangażowanych – dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Legionowo nie jest tylko sypialnią Warszawy tu też rodzą się świetne pomysły....Pozdrawiam..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Następne relacje pojawią się jak tylko wydamy pierwszy w pełni przemyślany i dopracowany numer gazetki. Dziś mogę jedynie powiedzieć, że wybraliśmy już tytuł - PROPAGANDA :) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super. Czekam na następne relacje. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.