Facebook Google+ Twitter

Aktywnie i ekologicznie!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-12 13:11

Podsumowanie wyjazdu do Sielpi Wielkiej - ekologicznie i wypoczynkowo

Sielpia Wielka to kolejne cudowne miejsce aktywnego wypoczynku wychowanków OREW oraz podopiecznych Świetlicy Terapeutycznej. To właśnie tam w dniach 29.08-05.09 odbyła się – już po raz dziewiąty – Zielona Szkoła dla młodszych oraz Warsztaty Integracyjne dla starszych.

Tegoroczny wyjazd związany z realizacją programu profilaktyki zdrowotnej w ramach projektu "Wyruszamy po zdrowie" upłynął pod znakiem grzybobrania i aktywnego plażowania. Uczestnicy niemalże codziennie spacerowali po pobliskich lasach w poszukiwaniu grzybów oraz innych darów natury. Jednak nasi wychowankowie nie poprzestali tylko na takich czynnościach, i jak na prawdziwych miłośników przyrody przystało, sprzątali odwiedzany las. Prócz tego, nie mogło zabraknąć aktywnego spędzania czasu na plaży, która ciągnęła się wzdłuż zalewu. Zatem wszyscy razem świetnie bawiliśmy się podczas różnorodnych konkursów i zawodów na świeżym powietrzu, a także podczas gry w piłkę nożną na plaży. Piękne widoki umacniały twórczą atmosferę i skłoniły organizatorów do urządzenia pleneru malarskiego. Z kolei wieczory w Sielpi Wielkiej sprzyjały zarówno spacerom po molo, jak i ogniskom, i zabawom przy muzyce. Tak więc podczas tygodniowego wyjazdu oprócz sportu, ekologii i nauki były także szalone dyskoteki i pyszne kiełbaski pieczone na ognisku. Warunki pogodowe, przepiękna okolica oraz zgrana ekipa pozwoliły wszystkim uczestnikom w pełni korzystać z uroków i atrakcji tego wyjazdu.
Pobyt w Sielpi Wielkiej został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach działania obejmującego profilaktykę zdrowotną dzieci realizowaną w trakcie wyjazdu śródrocznego. Ponadto wyjazd ten został także dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Cieszynie w ramach wspierania zadań publicznych powiatu cieszyńskiego z zakresu ochrony i promocji zdrowia oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu PFRON "Większe szanse na godne, niezależne życie".
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.