Facebook Google+ Twitter

Aktywność fizyczna to dobre zdrowie i piękna sylwetka

Ruch na świeżym powietrzu i regularna aktywność fizyczna to zastrzyk zdrowia, to bardzo korzystny wpływ na organizm i na pracę mózgu, a jednocześnie zbawienny sposób zmniejszania ryzyka w "chwytaniu" przewlekłych chorób.

Ruch jest warunkiem życia. Z najnowszych badań wynika, że 51 proc. młodych Polaków prowadzi w miarę regularną aktywność fizyczną, z czego 30 proc. badanych robi to przynajmniej raz w tygodniu. Najczęściej uprawianym sportem u nas jest piłka nożna. Tymczasem młodzi Węgrzy, Chorwaci, Estończycy, Słowacy, Łotysze i Litwini wybierają na ogół jazdę na rowerze. Natomiast Słoweńcy (45 proc.) i w znacznej części Węgrzy (17 proc.) najchętniej uprawiają bieganie (jogging).

Wśród badanych młodych Polaków przeważa przekonanie, że najważniejszą korzyścią, jaka płynie z uprawiania sportu, jest "poprawa zdrowia i kondycji fizycznej". Taką opinię prezentuje 53 proc. ankietowanych. Ponadto dla blisko połowy respondentów aktywność fizyczna oznacza lepsze samopoczucie (49 proc. badanych), poprawę wyglądu sylwetki (39 proc.), spadek wagi (23 proc.) i wzmocnienie systemu odporności (21 proc.).

Badani pod kątem uprawiania sportu Europejczycy nie tylko doceniają jego znaczenie doraźne i rolę zdrowotną, ale także bardzo zachęcają do uprawiania sportu swoje dzieci – pisze menstream.pl. Najbardziej aktywni w tym – według badań - są rodzice ze Słowenii (65 proc.), Estonii (62 proc.), Czech (41 proc.), Słowacji i Chorwacji – po 40 proc., którzy zwyczajowo motywują swoje dzieci sposobem wspólnego uprawiania sportu.

Polacy zaś – w 45 proc. badanych, podobnie również Węgrzy - 41 proc. badanych, przede wszystkim przekonują swoje dzieci o korzyściach, jakie niesie sport m.in. wpływa na poprawę zdrowia i na lepszą sylwetkę, a także daje możliwość atrakcyjnego spędzania czasu z rówieśnikami.

Jak mówi Ewa Włoszczowska, mama Mai Włoszczowskiej, popularnej w kraju i na świecie wicemistrzyni olimpijskiej i mistrzyni Europy, w kolarstwie górskim: "kultura fizyczna od zawsze była nieodłącznym elementem wychowania moich dzieci". Zastrzega jednak, że nie zawsze można było łatwo znaleźć czas na ruch z dziećmi na wolnym powietrzu. Ale dla chcącego nic trudnego. Każdą niedzielę wykorzystywano w rodzinie Mai Włoszczowskiej na aktywny wypoczynek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.