Facebook Google+ Twitter

Akupunktura oparta na faktach

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich w piątek 8 kwietnia o godz. 18:00 na spotkanie z cyklu „Bliżej tradycyjnej medycyny chińskiej” podczas, którego dr M. Konior przybliży tajniki akupunktury.

 / Fot. IKW trakcie wykładu: "Akupunktura oparta na faktach" przedstawione zostaną podstawy teoretyczne leczenia akupunkturą wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Od czasu kiedy medycyna chińska przeniesiona została na grunt zachodni, naukowcy badali podstawy i mechanizmy jej działania. Do tej pory odkryto jakie struktury anatomiczne, poza układem nerwowym, mogą być odpowiedzialne za przekazywanie bodźców odczuwanych w trakcie zabiegu, oraz jakie reakcje organizmu wywoływane są przez stymulację igłami. Przedstawione zostaną również wyniki niektórych badań klinicznych potwierdzających skuteczność działania akupunktury w wybranych jednostkach chorobowych.

Magdalena Konior jest doktorem nauk biologicznych. W 2004 roku obroniła tytuł doktora na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2009 roku intensywnie studiuje tradycyjną medycynę chińską w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Ukończyła również specjalistyczne kursy medycyny chińskiej dla zaawansowanych prowadzone przez wybitnych zagranicznych wykładowców (m.in. prof. dr Sun Peilin, prof. dr Li Jie, dr Radha Thambirajah, Claude Diolosa). W 2012 roku odbyła miesięczny staż kliniczny w Chinach na Guanxi Traditional Chinese University w Nanningu, natomiast w 2014 praktykę u prof. Suna Peilina w Belgii. Od pięciu lat ćwiczy Tai chi w Krakowskiej Szkole Chen Taijiquan. Od 2012 roku prowadzi w Krakowie prywatną praktykę akupunktury i masażu Tui Na.

Wstęp wolny.

Czas: 8 kwietnia, godz. 18:00.
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4 (sala Malinowa)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.