Facebook Google+ Twitter

Al Pacino o sobie samym

Niedawno wydawnictwo Axis Mundi wydało w serii "O sobie samym" zbiór wywiadów znakomitego dziennikarza Lawrence'a Grobela z jednym z najwybitniejszych aktorów swojego pokolenia, Alem Pacino.

Grobel, autor podręcznika "Sztuka wywiadu" oraz dziennikarz takich gazet, jak Playboy, The New York Times, Rolling Stone czy Reader's Digest, spotkał się po raz pierwszy z Alem Pacino w roku 1979. Aktor, znany wówczas z unikania mediów, przeczytał rozmowę Lawrence'a z Marlonem Brando i zgodził się udzielić wywiadu dla Playboya tylko jeśli ten właśnie dziennikarz go przeprowadzi. Spędzili ze sobą wiele czasu, co zaowocowało czterdziestoma godzinami nagranych rozmów, dwoma tysiącami zapisanych stron i przyjaźnią między tymi panami.

W książce znajdziemy dziewięć wywiadów przeprowadzonych na przestrzeni lat 1979-2005. Z biegiem czasu rozmowy obu panów tracą swoją sztywność i oficjalność, Pacino i Grobel gawędzą jak para starych przyjaciół. Towarzyszymy im nawet w kawiarni, na korcie tenisowym czy nad basenem i czujemy się jakbyśmy przysłuchiwali się spotkaniom dwóch kumpli. Na naszych oczach rozwija się kariera i osobowość aktora: na początku jest już sławny, ale jeszcze nie jest gwiazdą i postacią kultową. Żyje w zabałaganionym mieszkaniu i nie myśli o ustatkowaniu się. W 2005 roku widzimy już człowieka doświadczonego, dojrzałego, świadomego swoich sukcesów i porażek, ale wciąż skromnego i wiernego swoim ideałom.

To nie jest książka dla żądnych ploteczek z życia zawsze tajemniczego Ala Pacino. Konsekwentnie unika on odpowiedzi na pytania z kim miał romans, w kim był zakochany. Rozmawiają z Grobelem o kinie, o fascynacji Pacino Szekspirem, o jego dzieciństwie, o pracy aktora teatralnego i filmowego, o życiu i miłości. Poznajemy legendę kina odartą z otoczki jego filmowych wcieleń, choć wciąż pozostaje między nim a czytelnikiem dystans, sfera tajemniczości i niedopowiedzenia, co przecież tak fascynuje w tej postaci od lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.11.2008 14:56

właśnie czytam książkę "Marlon Brando o sobie samym" i co tu dużo mówić...zachęciłaś mnie do przeczytania wywiadu z Pacino:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.