Facebook Google+ Twitter

"Al Pacino" - wieloletnie rozmowy z aktorem

"Mój ojciec był żonaty pięć razy. Zastanawiam się nad małżeństwem tylko wtedy, gdy ktoś chce o tym porozmawiać" - przyznaje Al Pacino w wywiadzie spisanym przez Lawrence'a Grobela.

okładka / Fot. Axis MundiAla Pacino nie trzeba chyba nikomu przedstawiać - to aktor przez duże A. Zagrał m.in. Michaela Corleone w "Ojcu chrzestnym", Tony'ego Montanę w "Człowieku z blizną" czy Johna Miltona w "Adwokacie diabła". Był osiem razy nominowany do Oscara, jednak statuetkę otrzymał dopiero za rolę Franka Slade'a w "Zapachu kobiety". To jeden z nielicznych aktorów, który zdobył tzw. Potrójną Koronę (trzy najważniejsze nagrody filmowe - Oscar, Emmy, Tony). Kocha grać w teatrze, od którego zaczynał swoją karierę. A jego największą miłością pozostaje Szekspir (na każdy temat na cytat z Szekspira).

22 września Al Pacino przybył do Warszawy - był gościem inauguracyjnego spotkania otwierającego cykl "An Evening with…", prezentujący największe gwiazdy Hollywood. Bilety kosztowały bagatela - 1000 zł. Dodatkowo można było wykupić bilet na kolację z Alem Pacino - za jedyne 6150 zł. Niestety nie każdego stać na taki luksus. Na pocieszenie niedawno została wznowiona biografia tego niezwykłego aktora - "Al Pacino. Rozmowy". Jest to doskonała okazja na prywatne spotkanie z legendą amerykańskiego kina.

Książka stanowi zapis wywiadów, które zostały przeprowadzone przez Lawrence'a Grobela w latach 1979-2005. Jak możemy przeczytać we wstępie: to zbiór wywiadów z okresu dwudziestu siedmiu lat, w których Pacino najpierw był moim tematem, a później przyjacielem.

Jak wspominają swoją współpracę?
Grobel: Przy pierwszym spotkaniu z Pacino nie miałem pojęcia, że połączy nas więź prawdziwej przyjaźni - nie tej stworzonej przez konwenanse, przez pragnienia aktora, aby przeczytać o sobie coś pochlebnego. Przez wiele lat przeżyliśmy wiele starć i nieporozumień. Wierze jednak, że Al szanuje moją pracę, tak samo jak ja szanuję jego.

Al Pacino: spotkałem Larry'ego Grobela w 1979 roku. Oczywiście na początku miałem do niego ograniczone zaufanie, jak do każdego dziennikarza. Ja w tym czasie nie udzielałem jeszcze żadnego wywiadu. Od tamtego czasu poznałem go bardzo dobrze, przeżyliśmy wspólnie wiele wzlotów i upadków, sytuacji zarówno fantastycznych, jak niewiarygodnych. Nasza przyjaźń przetrwała wszystko. I za to jestem mu bardzo wdzięczny.

Wywiady podzielone zostały na rozdziały: "Poznajmy się" (1979), "Śmierć aktora i narodziny postaci kultowej" (1983), "Powrót Michaela Corleone" (1990), "Sposób na Pacino" (1996), "Rozwaga najlepszym przewodnikiem" (1998), "Al Pacino z wizytą w szkole" (2001), "Dzwoni Al Pacino" (2002), "Zrozumieć Shylocka" (2004), "Czas na wyjście z podziemia" (2005). Każdy wywiad poprzedzony jest krótkim wprowadzeniem Lawrence'a Grobela, w którym wyjaśnia okoliczności jego powstania. Książka wzbogacona została fotografiami - z albumów rodzinnych Pacino oraz zrobionymi przez Grobela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To prawda, warto przeczytać tę książkę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt. Dwie indywidualności. Autor i Aktor.
Dla nich obu warto sięgnąć po książkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.