Facebook Google+ Twitter

Ala Janosz robi karierę w internecie

Alicja Janosz, zwyciężczyni "Idola" sprzed pięciu lat, zmieniła swoje muzyczne oblicze. Z popowej piosenkarki przeistoczyła się w zwolenniczkę muzyki reggae. Od niedawna jej nową muzyczną "twarz" można obejrzeć na portalu MySpace.

Screen z profilu MySpace / Fot. Piotr BalkusPiosenkarka, znana dotychczas jako Alex, umieściła pod pseudonimem SisterAli dwie stylistycznie inne od dotychczasowych piosenki. Janosz figuruje na MySpace pod tagami Reggae, Blues i Gospel.

Pierwszy z utworów, "Dranie", to czyste reggae, w którym Janosz śpiewa "Chcę zapytać, skąd się biorą tacy dranie, którzy wszystkim naokoło narzucają swoje zdanie". Druga piosenka to bluesowa ballada "Że z wiatrem raz", znana z płyty Piotra Banacha "Wu-Wei" wydanej dwa lata temu. Warto dodać, że pierwsza z zamieszczonych na profilu piosenek była słuchana już prawie 14 tys. razy, a druga niemal 3 tys. To dobry wynik, biorąc pod uwagę, że SisterAli jest na MySpace dopiero od miesiąca.

Odwiedzający stronę Janosz chyba polubili jej nowe wcielenie muzyczne. "Jestem całkiem miło zaskoczona piosenką "Dranie". Nie pomyślałam, że mogę sprawdzić się w takim klimacie" - pisze na profilu Ola. Nowy pomysł na siebie jest po trosze związany z odrzuceniem jej materiału na drugą płytę przez Sony BMG w czerwcu 2005 roku.

Alicja Janosz karierę muzyczną zaczęła od występu w musicalu "Piotruś Pan" w 1999. Rok później zwyciężyła w programie "Szansa na sukces". W 2002 roku zwyciężyła w pierwszej polskiej edycji programu "Idol" i wydała swoją pierwszą płytę – "Ala Janosz". Płyta uzyskała status złotej. Bez powodzenia startowała z singlem "I'm Still Alive" w eliminacjach krajowych do konkursu piosenki Eurowizji w 2004 roku. W tym roku ma ukazać się jej druga płyta, której producentem ma być wspomniany Piotr Banach z zespołu Indios Bravos.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.