Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9698 miejsce

Ala Pisarska o sobie - "Szczęście jest chwilą"

Ala Pisarska jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich, Klubu Plastyka. Wiersze: Schronisko i Nocny walc znalazły się w antologii literatury polskiej Contemporary writers of Poland wydanej w j. angielskim, w USA. To wielkie wyróżnienie znaleźć się wśród wielu wspaniałych poetów, a szczególnie takich autorytetów jak Jan Paweł II, czy Jan Twardowski.

Alu powiedz coś o sobie...
Ala nad ulubionym jeziorem / Fot. Z archiwum Ali Pisarskiej - Urodziłam się w Chmielowie, w małej miejscowości położonej w gminie Działoszyce, w województwie świętokrzyskim. W 1973 roku los skierował moje drogi życiowe w północne rejony kraju i pozwolił zamieszkać w najpiękniejszym zakątku kraju na Mazurach - "W mieście Ostróda, pięknym jak perła".

Miasto przywitało mnie nie tylko niezbyt piękną pogodą, ale też inną, bardziej niemiłą niespodzianką. Właścicielka mieszkania, która wcześniej zgodziła się je wynajmować, w ostatniej chwili rozmyśliła się. Pamiętam jeszcze ten wieczór, gdy stojąc na deszczu nie wiedziałam, czy to niebo płacze, czy moje oczy...

I wtedy, jak przystało na osobę, która w horoskopie zwana jest sagittariusem, podjęłam błyskawiczną decyzję: tu chcę zostać, by przemienić łzy nieba i moich oczu, w uśmiech i radość przyszłych dni. A gdy szczęśliwe dni przyszły...(Ala szczerze się uśmiecha).

Mam wykształcenie pedagogiczne, więc przez 27 lat pracowałam w oświacie, w różnych miejscowościach, na różnych stanowiskach (nauczyciel, dyrektor, metodyk...). Choroba (postępująca utrata słuchu) zmusiła mnie do dokonania wyboru i rezygnacji z pracy. Po chwilowej frustracji i poczuciu bezsensowności życia odnalazłam iskierkę nadziei. Podjęłam współpracę z lokalną gazetą. Pisanie felietonów rozbudziło drzemiącą we mnie potrzebę tworzenia, przenoszenia na papier tego, co gra w mojej duszy.

W wolnych chwilach biorę też do ręki ołówek oraz pędzel i farby. Zabawa kolorami jest dla mnie terapią, wycisza... relaksuje... Jestem członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich, Klubu Plastyka, posiadam własną stronę internetową: www.alapisarska.republika.pl

Proza, poezja, sens życia...
- By życie miało sens trzeba je kochać. Marzenia, pragnienia, życiowe pasje - to barwy, a trudne zadania, chwile zwątpienia, rozczarowania - to przyprawy życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Tak, "szczęście jest tylko chwilą", ale od człowieka zależy, ile ta chwila trwać będzie. Ja życzę pani Ali, aby każda chwila szczęścia trwała jak najdłużej. Z przyjemnością sięgnę po Pani poezję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Emil Szmeil
  • Emil Szmeil
  • 30.01.2011 22:08

Malujesz przepiękne obrazy nie tylko na płótnie, ale i piórem tak lekkim i tak obrazowym, iż mój wzrok widzi to co niewidoczne a ucho słyszy to co niesłyszalne, a serce czasem z przejęcia zapłacze, ale radośnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5n

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za miłe słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.08.2010 09:18

Świetny artykuł o wspanialej osobie, pozdrawiam obie Panie...5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Szczęście jest chwilą", niech ta chwila trwa jak najdłużej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak więc mamy kolejne argumenty na to, że nie można się poddawać. Szczęście jest chwilą, ale jak długo ta chwila trwa, jest uzależnione od nas samych. Przedłużajmy ją swoimi czynami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alu serdeczna.
Dowiedziałem się więcej o Tobie i wdzięczny za troskę i słowo pisane do mnie, oraz ofiarowany upominek z serca publicznie Tobie dziękuję.
Wspaniałą jesteś osobą i wielkiego serca.
Jan K./ Wielkopolanin

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję Alu! Pisz,twórz i śpiewaj. Pozdrawiam i 5*wstawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dopóki tli się w człowieku
Iskra sensu istnienia
To myśl o nieśmiertelności
Powraca jak bumerang

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.