Facebook Google+ Twitter

Alan Rickman odbierze nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego na festiwalu Camerimage

Rickman na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage odbierze nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego. Przy okazji, zaprezentuje widzom swój najnowszy film "A Little Chaos".

 / Fot. Fot.Marie-Lan Nguyen/(CC BY 2.0)/flickrUznany brytyjski aktor Alan Rickman osobiście pojawi się na festiwalu Camerimage, aby odebrać Nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego, która ma doceniać to, co w aktorstwie najlepsze i najcenniejsze.

Alan Rickman, brytyjski aktor, reżyser i scenarzysta znany jest widzom z ról w takich filmach jak "Szklana pułapka", "Robin Hood: Książę złodziei", "Michael Collins", "Autostopem przez galaktykę", "Rozważna i romantyczna", "To właśnie miłość". Młodsi widzowie zapewne kojarzą aktora z roli mrocznego i charyzmatycznego profesora Snape'a z ośmiu filmowych części sagi "Harry'ego Potter'a".

Zobacz także: "Zrób to w Warszawie - alternatywny przewodnik"Mimo wszystkich tych ekranowych sukcesów Alan Rickman za swoją największą miłość uznaje teatr, do którego zawsze chętnie powraca. Ukończywszy Royal Academy of Dramatic Art, aktor rozpoczął swoją przygodę ze sceną w prestiżowej Royal Shakespeare Company, by później występować w dziesiątkach sztuk, między innymi na londyńskim West Endzie oraz deskach nowojorskiego Broadwayu. Spośród jego wybitnych teatralnych występów należy wymienić kreacje w "Niebezpiecznych związkach", "Braciach Karamazow", "Private Lives", "Hamlecie", "Antoniusz" i Kleopatra", "Straconych zachodach miłości" czy "Mefisto". To właśnie w teatrze zadebiutował także jako reżyser, adaptując między innymi w 1995 roku sztukę "Sharman Macdonald The Winter Guest". Dwa lata później przeniósł tę samą opowieść na ekran kinowy, debiutując "Zimowym gościem" w roli reżysera filmowego, co przyniosło mu między innymi dwie nagrody na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Rickman na festiwalu Camerimage w Bydgoszczy zaprezentuje także swój najnowszy film "A Little Chaos", którego międzynarodowa premiera uświetniła Galę Zamknięcia tegorocznego Festiwalu Filmowego w Toronto.

22. Camerimage odbędzie się w Bydgoszczy w dniach od 15 do 22 listopada.

www.camerimage.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.