Facebook Google+ Twitter

Alarm bombowy na Jasnej Górze okazał się fałszywy

Dziś, około godziny 17 do centrum powiadamiania ratunkowego w Częstochowie zadzwonił mężczyzna informując, że na terenie klasztoru o. Paulinów jest bomba. Natychmiast zarządzono ewakuację.

Alarm bombowy na Jasnej Górze okazał się fałszywy / Fot. Ewa Naukowicz-WójcikOkoło godziny 17 do centrum powiadamiania ratunkowego w Częstochowie zadzwonił mężczyzna informując, że na terenie klasztoru o. Paulinów jest bomba. Natychmiast zarządzono ewakuację i poszukiwania osoby, która wykonała telefon - za fałszywy alarm bombowy grozi osiem lat pozbawienia wolności oraz poniesienie kosztów ewakuacji. Na 45 minut przerwano nabożeństwa i liturgie w sanktuarium. Wierni zostali ewakuowani, a teren sprawdzony przez policję. Bomby nie znaleziono. Sanktuarium znowu jest otwarte.

Na stronie Biura Prasowego Jasnej Góry pojawiła się informacja: "Uwaga - z przykrością informujemy, że od godz. 17.45 do godz. 18.30 niedzielna adoracja dla wiernych w bazylice jasnogórskiej została wstrzymana. Czasowo nie było też możliwe wejście dla wiernych na teren Jasnej Góry. Miało to miejsce z przyczyn niezależnych od paulinów. Adoracja, nabożeństwa i wszystkie inne liturgie zostały znów podjęte od godz. 18.30."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Czy już czas wyjaśnić propagatorom kultu Maryjnego, że Pismem Świętym Narodu Polskiego jest jego Konstytucja, w której brak przyzwolenia na uznanie Żydówki Marii matki Jezusa za Królową Polski?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy z mojej wypowiedzi wynika, że wp.pl "o jakaś wyrocznia nadająca standardy dziennikarskie"? Uważam jedynie, że tak potężny portal powinien jako jeden z pierwszych poinformować o tym, że żadnej bomby nie było. Tym bardziej, że aktualizował materiał godzinę po tym, jak "nabożeństwa i wszystkie inne liturgie zostały znów podjęte"

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to Wp.pl to jakaś wyrocznia nadająca standardy dziennikarskie? Jestem przeciwnego zdania :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najdziwniejsze jest, iż na wp.pl (mimo, że jest godzina 22.00, a materiał był aktualizowany o 19.29), wciąż przyciąga tytuł "Bomba na Jasnej Górze? Ewakuacja po anonimowym telefonie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.