Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1304 miejsce

Alarm bombowy w Gliwicach

Dnia 2 maja około godziny 16 w Gliwicach rozpoczął się alarm bombowy w rejonie Placu Piastów. Podejrzenia wzbudziła czarna walizka pozostawiona na jednym ze stanowisk autobusowych.

 / Fot. Aleksandra WójcikAż do godziny 21 trwały działania służb ratunkowych, które rozpoczęły się chwilę przed 16 po wpłynięciu zgłoszenia w tej sprawie. W akcji brały udział dwie jednostki straży pożarnej, policja oraz straż miejska. Pojawiła się również specjalna jednostka z KWP w Katowicach. Podejrzana walizka została prześwietlona, jednak funkcjonariusze nie stwierdzili w niej żadnych ładunków wybuchowych. Po zneutralizowaniu i otworzeniu walizki, okazało się ze znajdowały się w niej narzędzia okołobudowlane.

 / Fot. Aleksandra WójcikCały Plac Piastów przez ponad 4 godziny był odgrodzony i wyłączony z ruchu. Autobusy KZK GOP odjeżdżały z innych pobliskich przystanków, a kończyły bieg na przystanku przy ulicy Dworcowej. Auta były cofane na ulicy Piwnej. Dopiero około godziny 21:20 został przywrócony ruch kołowy i pieszy w obrębie tego rejonu, a autobusy zaczeły obsługiwać przystanek "Plac Piastów".

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.