Facebook Google+ Twitter

Alarm bombowy w szpitalu w Nowym Sączu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-01-24 18:13

Około godziny 12 do nowosądeckiej straży pożarnej zadzwonił młody człowiek informując, że w Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Śniadeckiego przy ulicy Młyńskiej znajduje się bomba. Pirotechnicy policyjni nie odnaleźli żadnego ładunku w budynku szpitala.

Młody człowiek, który poinformował o bombie dodał także, że wskaże miejsce, w którym znajduje się ładunek wybuchowy, jeśli zostanie mu przekazany okup w wysokości 10 tysięcy złotych. O godzinie 15 miał upłynąć czas zapłaty okupu. Dyrekcja szpitala zdecydowana była na zapłatę pieniędzy, ale nie otrzymała informacji w jaki sposób ma to zrobić.

Po godzinie 14 po za teren szpitala wyprowadzono osoby odwiedzające właśnie swoich bliskich. Wtedy do akcji wkroczyły oddziały pirotechników, które przeszukiwały cały budynek, aż do godziny 16. Jak się jednak okazało w budynku nie znaleziono żadnej bomby. Ciągle trwają poszukiwania sprawcy alarmu.

Informację o alarmie potwierdziła dla Wiadomości24.pl asp. szt, Beata Frohlich, rzeczniczka nowosądeckiej policji. – Takiego typu in formacje są zawsze traktowane priorytetowo – mówi pani rzecznik. Z jej informacji wynika, że w trakcie przeszukiwania szpitala wstrzymany był ruch w budynku i w jego rejonie. Zarządzono ewakuację wewnętrzną. Pacjenci, którzy mogli opuszczać sale o własnych siłach, przechodzili do sprawdzonych już pomieszczeń. W stan gotowości postawiono także okoliczne szpitale. Trwają poszukiwania żartownisia, którego telefon wywołał zagrożenie pacjentów. Oprócz zarzutu o podaniu fałszywej informacji, grozi mu także obciążenie kosztami całej akcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.