Facebook Google+ Twitter

Alarm bombowy w trzech szkołach w Olkuszu

Za sprawą pomysłowej nastolatki 20 października 1500 uczniów z trzech olkuskich zespołów szkół zostało ewakuowanych.

zakaz stosowania i wnoszenia ładunków wybuchowych / Fot. Sławomir OstrowskiWszystko zaczęło się, gdy oficer dyżurny Policji w Olkuszu odebrał zgłoszenie o podłożeniu bomby.

Telefon był bardzo niepokojący, ponieważ głos osoby, zgłaszającej informację o bombie, był tak bardzo zniekształcony, że nie można było określić płci dzwoniącego.

Policja w porozumieniu z dyrekcjami placówek szkolnych podjęła decyzję o ewakuacji i przystąpiła do przeszukiwania potencjalnie zagrożonych placówek.
W poszukiwaniach bomby brali udział policjanci z psem do wyszukiwania ładunków wybuchowych, strażacy i strażnicy miejscy. Akcję zakończono po godzinie 14. Alarm na szczęście okazał się fałszywym.

Cztery godziny później policjanci zatrzymali nierozważną nastolatkę, która była autorką całego zamieszania i uczennicą jednej z ewakuowanych szkół.
Dziewczynka zniekształciła głos nagrywając wcześniej zgłoszenie na dyktafon w telefonie komórkowym. Ze złożonych przez nią wyjaśnień wynika, że do tak ekstremalnej formy zwolnienia namówiły ja koleżanki chcące uniknąć sprawdziany.

Sprawdzian szkolny odbędzie się w późniejszym terminie, sprawdzian z działania w sytuacji ekstremalnego zagrożenia olkuskie służby zdały na szóstkę.
Piętnastolatka odpowie za swój czyn z art. 191. § 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Do niemal bliźniaczego zdarzenia doszło dziś o godzinie 8 rano w jednym z krakowskich gimnazjów na oś Oświecenia. Czynności operacyjne zakończono o godzinie 11. W tym przypadku bomby również nie znaleziono. Trwa ustalanie sprawcy.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.