Facebook Google+ Twitter

Alarm powodziowy w Kaliszu

15 stycznia o godz. 8 na terenie Kalisza został ogłoszony alarm powodziowy.

 / Fot.  Paweł KrymarysW sobotę o godzinie 8 wodowskaz w dzielnicy Piwonice wskazał 220 cm. Woda w Prosinie przekroczyła stan alarmowy.

Niebezpiecznie jest na osiedlu Rajsków, przez które przepływa rzeka Swędrnia. Bardzo wysoki stan wody powoduje lokalne podtopienia niżej położonych terenów i zalewanie piwnic domów mieszczących się na ul. Pontonowej i Paprotnej.

 / Fot. Paweł KrymarysSytuację monitorują służby miejskie przy mostku przy ul. Ciesielskiej (os. Rajsków) - były obawy zablokowania przepływu wody pod kładką dla pieszych. Kładka przy ulicy Pontonowej jest przejezdna.

Patrole straży miejskiej wciąż kontrolują zagrożone miejsca. W krytycznych sytuacjach mieszkańcy mogą kontaktować się ze strażą pożarną lub Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kaliszu.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kaliszu - numer telefonu, tel. 62 765 44 39

W niedzielę o godzinie 13 na wodowskazie w Piwonicach było 248 cm. To oznacza, że od ostatniego pomiaru przed godziną 8, gdy rzeka sięgnęła 245 cm, woda podniosła się o kolejne 3 centymetry. Co warto podkreślić, stan alarmowy rzeka osiąga tu przy 220 cm.

O kolejne 5 cm podniosła się woda w Prośnie od południowych odczytów - w niedzielę o godzinie 19 wodowskaz w Piwonicach wskazał 253 cm. Straż pożarna interweniowała w rejonie ul. Ciesielskiej, Paprotnej i Pontonowej. Interwencja ta polegała na udrożnieniu koryta rzeki przez usunięcie kry i śmieci z konstrukcji kładki łączącej ul.Ciesielską z Pontonową.

260 cm - tyle w poniedziałek o godz. 8 rano wskazywał wodowskaz w Piwonicach. To oznacza, że zgodnie z wcześniejszymi prognozami Prosna wciąż przybiera.

Jeśli chodzi o Swędrnię to poniedziałkowy odczyt na rzece przy ul. Łódzkiej wyniósł 330 cm i nie zmienił się od niedzieli, od godz. 21.10.

Są pierwsze, dobre wiadomości, jeśli chodzi o pomiary wody w Prośnie. Najnowszy pomiar w Piwonicach dokonany w poniedziałek po 13 pokazał 260 centymetrów, czyli tyle samo, co o 8 rano.

Poziom wody opada.
Wodowskaz w Piwonicach, we wtorek po godzinie 13 pokazywał 257 cm, czyli o 3 cm mniej niż rano. W Mirkowie poziom wody obniżył się do 290 cm (spadek o 6 cm), w Gorzowie na godzinę 13 wynosił 125 cm (spadek o 3 cm).

Poziom wody nieznacznie podniósł się w Bogusławiu, po południu wodowskaz pokazywał tam 377 cm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Takiego stanu wód, dawno nie było. U mnie w najniższym poziomie domu, tez woda. Straszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te powodzie powinny się już skończyć. Ilu ludzii cierpi i te straty ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.