Facebook Google+ Twitter

Alarm powodziowy w kilku powiatach na Podkarpaciu

- Na Podkarpaciu alarm powodziowy obowiązuje w ośmiu powiatach oraz w dwóch gminach kolejnych dwóch powiatów regionu - poinformował w czwartek Tomasz Węgrzynowicz z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

"Alarm powodziowy obowiązuje w powiatach: mieleckim, tarnobrzeskim, stalowowolskim, rzeszowskim, krośnieńskim oraz w Tarnobrzegu, Rzeszowie i Krośnie. Nadal alarm dotyczy gmin Zarszyn w pow. sanockim i Żyraków w pow. dębickim" - powiedział Węgrzynowicz.

Z kolei pogotowie przeciwpowodziowe obejmuje powiaty: dębicki, jasielski, przeworski, mielecki, gminy Rakszawa, Markowa i Łańcut w pow. łańcuckim oraz Kuryłówkę w pow. leżajskim.

"Przestało padać. Prognozy pogody na tę chwilę też nie zapowiadają intensywnych opadów. Raczej jesteśmy nastawieni optymistycznie" - dodał Węgrzynowicz.

Aktualnie stan alarmowy jest przekroczony na Wisłoku w Rzeszowie i Żarnowej k. Strzyżowa, na Stobnicy w Godowej.

"Od środy zanotowaliśmy ponad 100 interwencji związanych z intensywnymi opadami deszczu. Strażacy pompowali wodę m.in. z piwnic i garaży, udrażniali też przepusty drogowe. Od kilku godzin jednak otrzymujemy mniej tego typu zgłoszeń. Dowodzi to, że sytuacja stabilizuje się" - zauważył rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.