Facebook Google+ Twitter

Alarm przeciwpowodziowy: Podnosi się poziom rzek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-12 12:18

Po intensywnych opadach deszczu podnosi się poziom rzek w Małopolsce, na Opolszczyźnie i Podkarpaciu. W województwie małopolskim alarm przeciwpowodziowy. ogłoszono w trzech gminach powiatu tarnowskiego: Ciężkowicach, Gromniku i Skrzyszowie. Dwie rzeki- Biała Tarnowska i Wieprzówka przekroczyły tam stan ostrzegawczy.

Małgorzata Woźniak rzeczniczka Wojewody Małopolskiego. uspokaja jednak, że sytuacja nie jest groźna i nie ma zagrożenia podtopieniami. Na wszelki wypadek władze województwa zmobilizowały jednak służby porządkowe do stanu podwyższonej gotowości.

Służby z Podkarpacia i Opolszczyzny uspokajają, że nie ma zagrożenia powodziowego, mimo że podnosi się poziom rzek. Na Podkarpaciu stan ostrzegawczy jest przekroczony o kilka centymetrów w trzech miejscach.

Na Opolszczyźnie stan ostrzegawczy został przekroczony na Odrze w Chałupkach i Miedoni oraz na Olzie. Tamtejsze Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że sytuacja powinna się poprawić, gdyż opada poziom rzek po stronie czeskiej.

Stabilizuje się sytuacja po opadach deszczu na Śląsku. Woda w rzekach już opada. Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego alarm przeciwpowodziowy nadal obowiązuje w gminie Zebrzydowice. Tam rzeka Piotrówka przekroczyła stan alarmowy o kilkadziesiąt centymetrów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.