Facebook Google+ Twitter

Alarm przeciwpowodziowy w Wieleniu nad Notecią

Decyzją wojewody wielkopolskiego został ogłoszony stan alarmu przeciwpowodziowego w gminie Wieleń oraz w gminach wzdłuż Noteci i Warty. Decyzja została podjęta ze względu na przekroczenie przez Noteć stanu alarmowego.

Noteć przekroczyła stan alarmowy. W Wielkopolsce występuje 3 stopień zagrożenia powodziowego. Rzeka ciągle się podnosi. Przez ostatnie 48 godzin straż pożarna z Wielenia ciężko pracuje, układając zapory worków z piaskiem. Miejscowym strażakom pomagają OSP Rosko, OSP Siedlisko, OSP Gajewo, OSP Miały, OSP Krzyż, OSP Drawsko oraz JRG Czarnków. Woda z piwnic wypompowywana jest na bieżąco. Działaniami kieruje burmistrz Wielenia Zbigniew Stochaj. Na razie nie ma jednak powodów do niepokoju. Sytuacja jest pod kontrolą, a rzeka nie zagraża posesjom.

- Takich podtopień nie było od 10 lat. Nie dość, że strażacy budują wały to muszą spieszyć do wypadków - mówi jeden z mieszkańców Wielenia.

Okoliczne łąki i gospodarstwa są podtopione. W ciągu kilku ostatnich godzin stan rzeki znacznie się podniósł. Najwięcej wody wylewa się z "Starej Noteci". Rzeka w Wieleniu przekroczyła stan alarmowy o 8 cm. W miejscowości Wrzeszczyna o 30 cm. Trwają prace przy rozbudowie wału w Wieleniu w obrębie ul. Lipowej. Strażacy obserwują sytuacje. Na razie nie ma potrzeby ewakuacji pobliskiej ludności - informują.Przypomnijmy, że walka z podtopieniami w gminie Wieleń trwa już od kilku dni. Wcześniej zalane zostały gospodarstwa w Jaryniu. Wody przybywa kilka centymetrów na dobę. W najbliższych dniach spodziewana jest odwilż. Stan rzeki może się pogorszyć.

Materiał ukazał się w serwisie: wielen.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.