Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16529 miejsce

Alarm w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej. Kierunek Afganistan?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-11 18:07

Od samego rana z urlopów ściągani są żołnierze z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. - W tempie natychmiastowym mamy zgłosić się do jednostki. Wszystkie urlopy są anulowane. Powiedziano nam, że w ciągu czterech dni musimy liczyć się z wyjazdem do Afganistanu - mówi jeden z żołnierzy tygodnikowi "Polityka".

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiRozkaz dotyczy tych osób, które znajdują się w odwodzie operacyjnym V zmiany w Afganistanie. Żołnierze ci, przeszli już wstępne przeszkolenie i na miejscu oczekują na wyjazd na misję. W Afganistanie służy obecnie 2000 polskich żołnierzy. Kolejnych 200 czeka w Polsce. Na oficjalnej stronie Ministerstwa Obrony Narodowej informuje, że żołnierze ci przewidziani są „do wsparcia PKW Afganistan w sytuacjach szczególnych”.

Żołnierz 25 brygady Kawalerii Powietrznej. / Fot. Grzegorz MichałowskiDotychczas MON przekonywało, że ich wysłanie na miejsce nie będzie potrzebne. - Już raz mieliśmy taki alarm 15 czerwca. Ale wtedy w ostatniej chwili nas odwołali - mówi jeden z żołnierzy. Tym razem jednak wszystko wskazuje, że dodatkowi żołnierze polecą w rejon misji.

- Ataków jest coraz więcej. Skoro przeciwnik nie boi się zaatakować 60 osobowego oddziału, jak miało to miejsce wczoraj to znaczy, że na miejscu przyda się nam każdy karabin - mówi proszący o anonimowość oficer. W wyniku wczorajszego ataku śmierć poniósł kapitan Daniel Ambroziński.

Juliusz Ćwieluch

Czytaj więcej na stronie Polityka.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.