Facebook Google+ Twitter

Alarm w Jeleniej Górze - "tykająca" walizka

Wczorajszej nocy, przed godziną 23, do komendy policji w Jeleniej Górze zadzwonił mężczyzna, informując, iż na głównej ulicy miasta – 1 Maja, blisko ulicy Marii Konopnickiej leży... tykająca walizka.

fot. AKPAPolicja zjawiała się zaraz na miejscu, wraz z karetką pogotowia oraz strażą pożarną. Ładunkiem zajął się specjalista z psem, który jednak nie wyczuł niczego podejrzanego. Okazało się, iż walizka była pusta. Cała akcja trwała około godziny. Wokół zebrało się mnóstwo gapiów, trzymanych jednak przez policję w bezpiecznej odległości.

Jak mówią policjanci, mężczyźnie nie zostaną postawione żadne zarzuty, gdyż jego telefon spowodowany był strachem. Jednak przy okazji przestrzegają, iż każdy żartowniś będzie karany kosztami akcji m.in. przyjazdu specjalistycznych pojazdów i użycia sprzętu.

Reakcje ludzi zebranych w centrum były skrajnie różne. Jedni poważnie traktowali całą sprawę, z ulga odetchnęli, gdy okazał się to fałszywy alarm. Inni – głównie młodzież – traktowała całą sprawę jako widowisko i zachowywała się co najmniej niestosownie.

Sama grubo po północy otrzymałam sms’a: „Wiesz, że Osama bin Laden chce nas wysadzić?”. Dobrze, że znaleźli się ludzie, którzy potraktowali całą sprawę serio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.