Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18142 miejsce

Alarmujący wzrost bezrobocia w RPA

Nawet ogromne inwestycje w rozbudowę infrastruktury RPA nie zdołały zmniejszyć poziomu bezrobocia w tym kraju. Ogromne nadzieje władze kraju wiążą z mistrzostwami świata w piłce nożnej w Afryce.

Organizatorzy mistrzostw świata wydali aż 100 milionów dolarów na reklamę i rozwój turystyki w RPA. Szacuje się, że dobrze przygotowana kampania reklamowa dotarła do 1.9 miliarda osób. Tylko w okresie od stycznia do marca 2010 roku do RPA przybyło aż 1.9 miliona turystów. W tym samym czasie, w ubiegłym roku, było tylko 1.6 miliona. Odnotowano więc wzrost 20.9 proc., pomimo globalnej recesji. Liczba odwiedzin z Ameryki Środkowej i Południowej wzrosła o 28.5 proc. w tym samym czasie, z Afryki o 25.6 proc. i z Azji o 21.9 proc.

Rząd RPA ma nadzieję, że dzięki turystyce uda się zmniejszyć olbrzymie bezrobocie z jakim boryka się kraj. Właśnie opublikowano szokujący, a zarazem dziwny raport na temat zatrudnienia w Republice Południowej Afryki. Jest to dziewiąte tego rodzaju sprawozdanie ogłoszone przez czołowego ekonomistę RPA, Mikea Schusslera.

RPA posiada 49 milionów mieszkańców, z czego tylko 5.3 mln płaci podatki, czyli około 11 proc. wszystkich obywateli. Liczba osób otrzymująca pomoc socjalną od instytucji rządowych wynosi aż 13 mln, co stanowi 26 procent populacji. To dwukrotnie więcej niż ludzi płacących podatki. Schussler uważa, że w RPA pracuje tylko 41 proc. osób nadających się do pracy, czyli aż 59 proc. nie pracuje. Na ten wysoki procent składają się osoby klasyfikowane jako bezrobotni i ludzie, którzy nie szukają pracy, albo którzy przestali już szukać pracy.

Poziom bezrobocia w RPA jest wyższy niż w 27 innych krajach Afryki takich jak: Uganda, Etiopia, Congo, Lesotho i Nigeria. Od roku 2006 zatrudnienie w przemyśle spadło o 11 proc. W tym samym czasie rządowe instytucje zatrudniły 13 proc. więcej osób. Zarobki szybciej rosną w sektorze publicznym niż w sektorze prywatnym. Oznacza to, że z każdym rokiem jest coraz więcej zatrudnionych w rządzie i coraz mniej w przemyśle.

Wśród rosnącej liczby bezrobotnych można znaleźć wielu traktujących zatrudnienie jako coś nieznanego, ponieważ nigdy nie mieli okazji pracować. Całe życie korzystają z pomocy rządu. Wielu z tych ludzi przygotowanych jest do ciężkiej pracy. Schussler wspomniał o pracownikach kopalni Aurora, ciężko pracujących w niebezpiecznych warunkach.

Więcej o RPA można przeczytać na africangamesafari.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.