Facebook Google+ Twitter

Alarmy antyterrorystyczne na trzech indyjskich lotniskach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-04 08:41

Na trzech dużych lotniskach w Indiach ogłoszono alarm antyterrorystyczny. Decyzję podjęto po przekazaniu przez wywiad informacji o zagrożeniu.

Indyjski minister obrony wydał rozkaz armii, by przygotowała się na ewentualne ataki z powietrza i morza. Szef lotnictwa z kolei zapewnił, że siły, którymi dowodzi, są w stanie gotowości.

Pasażerowie na trzech głównych lotniskach największych miast Indii - Delhi, Chennai oraz Bangalore - zostali powiadomieni o konieczności przybycia na odprawę trzy godziny wcześniej. Zarządzono bowiem dokładne przeszukania wszystkich wchodzących na pokłady samolotów. Dokładnie sprawdzane są też samochody podjeżdżające pod terminale.

Według telewizji NDTV, indyjski Zarząd Lotnictwa Cywilnego zaostrzył środki bezpieczeństwa po otrzymaniu ostrzeżenia od wywiadu. Wynikało z nigo, że kilka grup terrorystów planuje w najbliższą sobotę ataki na lotniska w Delhi, Chennai oraz Bangalore. Każdy z tych portów przyjmuje loty międzynarodowe.

6 grudnia w Indiach jest od kilkunastu lat czasem podwyższonego zagrożenia atakami terrorystycznymi. Tego dnia w roku 1992 hinduistyczni ekstremiści zburzyli średniowieczny meczet Babri w mieście Ayodhya. Zniszczenie świątyni wywołało w całym kraju zamieszki na tle religijnym. Zginęło wówczas ponad 1000 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.