Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6455 miejsce

Alaskan Malamute - piękny i wymagający pies

Malamuty to psy, w których można zakochać się niemalże od razu, lecz w parze z ich naturalnym pięknem idzie również szereg obowiązków, do jakich ich właściciel jest zobowiązany.

Głowa nisko pochylona i charakterystyczne wygięcie kręgosłupa w łuk, to oznaka, że malamut odczuwa wysiłek z przeprowadzanych ćwiczeń. / Fot. Fot. Aleksandra BrusiłowiczMalamut to pies, który kocha aktywny wypoczynek na łonie natury. Jeżeli właściciel zapewnia mu go w odpowiedniej ilości, pies jest wtedy radosny i pogodny. Niestety większość ludzi posiadający malamuta, nie bierze pod uwagę jego żywiołowej natury. Dla sporej rzeszy osób, jest to tylko piękny pies, wyglądający niemalże jak maskotka. Dlatego też, tak wiele malamutów jest oddawanych do schronisk, bądź też ich właściciele pozbywają się ich w dużo gorszy sposób.

Dzieje się tak dlatego, że właściciele tej rasy nie wiedzą jak spędzać czas z malamutem i często nie mają także na to ochoty. A sposobów na aktywny wypoczynek jest naprawdę wiele i każdy przy odrobinie chęci może z nich korzystać. Będzie to z korzyścią zarówno dla malamuta, jak i dla ich właścicieli.

Canicross
Jest to najprościej mówiąc bieg z malamutem. Jest to bardzo prosta dyscyplina i może ją uprawiać praktycznie każdy. Wystarczą do tego szelki dla malamuta oraz specjalny pas dla człowieka, do którego będzie przymocowana lina z amortyzatorem, łącząca go z psem. Sposób biegu bądź też marszu, zależy od właściciela i to on powinien dyktować tempo, do którego malamut się dostosuje. Może to być codzienna forma naszego spaceru z psem, dzięki któremu nasz pupil będzie zadowolony, a my będziemy pracować na swoją kondycją i sylwetką.

Bikejoring
Uśmiech od ucha do ucha. Malamut w pełnej krasie. / Fot. Fot. Aleksandra BrusiłowiczJest to coraz bardziej popularny sport w Polsce, który w ciągu ostatnich lat bardzo dynamicznie się rozwija. Polega on na tym, iż pies za pomocą liny z amortyzatorem, ciągnie rower. Jest to świetna forma rekreacji, zarówno dla malamuta jak i jego właściciela. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania psa do tej formy treningu. Należałoby zacząć szkolić psa już od szczenięcia, ucząc go specjalnych komend i wpajając zasady poruszania się po trasie. Jeśli zdecydujemy się na tą formę rekreacji z psem dorosłym, nie znającym podstawowych komend, może to się źle skończyć szczególnie dla nas. Malamuty znane są, ze swojej olbrzymiej siły i najzwyczajniej w świecie, mogły by zbyt energicznie i entuzjastycznie podejść do tego treningu, co mogło by skończyć się wypadkiem rowerzysty. Dlatego też, należy podchodzić do tego ze spokojem i cierpliwością. Właściciele powinni też obserwować zachowanie psa, ponieważ nie każdy malamut może być zwolennikiem tego typu rekreacji. Jeśli jednak opanujemy wszystkie zasady, to czeka nas niewątpliwie wspaniała forma aktywnego spędzania czasu.
Do jej uprawiania nie potrzeba nam jakichś skomplikowanych atrybutów i rekwizytów. Wystarczą szelki dla psa, linki (ok 3 metrowe) z amortyzatorem, kask na głowę, ochraniacze oraz oczywiście rower.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Jakże profesjonalnie napisany artykuł! Chciałbym dodać, że psy pochodzące z kręgu polarnego potrzebują dzienną dawkę biegu minimum dwadzieścia pięć kilometrów. Malamut pod obciążeniem, stosownie mniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
s
  • s
  • 17.12.2010 14:51

piękne psy ! piękne psy. ale gotują to się dłużej niż wołowina

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak to bardzo żywiołowe psy, potrzebujące sporo ruchu na świeżym powietrzu. Kiedyś też mam zamiar mieć malamuta, ale póki co nie dysponuję odpowiednią ilością wolnego czasu i lokum, w którym mógł by on czuć się komfortowo. Ale w tej rasie naprawdę nie trudno się zakochać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy materiał. Mój kolega miał kiedyś malamuta. Pies był tak żywiołowy, że pewnego razu... uciekł. Szkoda. Podobno bardzo dobry był w porannym budzeniu właściciela i wyciąganiu go na spacery o świcie. I kolega i jego czworonóg na tym korzystali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze podobała mi się ta rasa, jednak nie jestem w stanie, na razie, zapewnić wszystkiego tego, co pies powinien otrzymać od swojego właściciela. Ale mam już nawet "imię" dla mojego pupila.
Jeżeli kiedyś będę miał psa, to chyba właśnie takiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.