Facebook Google+ Twitter

Alba Tour. Polscy turyści wypuszczeni z hoteli. Interweniował MSZ

Pierwsza tura oszukanych przez biuro Alba Tour wczasowiczów wreszcie wraca do Polski. "Jesteśmy już w drodze na lotnisko" - informuje jeden z klientów biura, Tomasz Kurczyński.

Sonda

Czy planując wakacje sprawdzasz reputację biura podróży?

 / Fot. Marc Ryckaert (MJJR)/CC 2.5Po tym, jak Wielkopolski Urząd Marszałkowski zagwarantował polskim turystom powrót na koszt podatników, pojawiły się problemy z hotelarzami. Właściciele obiektów nie chcieli wypuścić wczasowiczów, żądając około 25 tys. dolarów zapłaty. Wyrzucono wszystkich z pokojów, na początku nie dopuszczając turystów nawet do ich dokumentów i portfeli: "Półtora dnia byliśmy tutaj na walizkach w recepcji, bo pokoje były pozamykane. Niektórzy zostawili w środku dokumenty i portfele"- relacjonował jeden z klientów Alba Tour przebywający w Egipcie, którego cytuje TVN24. Później jednak przyznano turystom dwa pokoje, gdzie mogli przynajmniej trzymać swoje rzeczy.

Czytaj też: Alba Tour upadnie? Klienci biura podróży nie mogą wrócić do kraju


Około godziny 13 na miejsce udał się polski konsul, bowiem tylko z nim chcieli rozmawiać menadżerowie hoteli w Hurghandzie. "Najgorsza sytuacja jest w hotelu King Tut. Konsulowie starają się wynegocjować u kierownictwa hotelu umożliwienie turystom opuszczenie hotelu, żeby mogli pojechać na lotnisko i zabrać się samolotami, które dziś mają lecieć do Polski. Urzędnicy również apelują do władz egipskich o interwencję, bo sytuacja jest absolutnie nie do zaakceptowania" - informowała TVN24 o godz. 14.30 Paulina Kapuścińska, dyrektor biura prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ostatecznie doszło do spisania protokołu z policją turystyczną, który może być podstawą dla właściciela hotelu dochodzenia roszczeń wobec niewypłacalnego biura. Turyści zostali więc uwolnieni i natychmiast ich przewieziono autokarami na lotnisko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

A gdzie te zabezpieczenia, o których tak było głośno jeszcze rok temu? Bubel bubla bublem pogania i autostradą-bubel zmierza do kolejnego bubla. Wakacje? Chyba najbezpieczniej byłoby jak w filmie "Podróż za jeden uśmiech".

Komentarz został ukrytyrozwiń

...Pierwsza tura oszukanych przez biuro Alba Tour wczasowiczów...? Oszukana? Kto to stwierdził i potwierdził prawnie? Rzucamy kalumnie na lewo i prawo bez głębszej refleksji. Ja wiem, że część pośredników nie przelała należnych kwot, biuro jest bardzo wysoko ubezpieczone, turyści wracają po wykorzystaniu pełnej oferty. Biznes to biznes. Różne są niespodzianki, na dzień dzisiejszy nie tylko to biuro-nota bene dochowało wszelkich zasad uczciwego świadczenia usług, jest w takiej sytuacji. Takie niespodzianki czekają klientów wielu innych biur-nie tylko polskich. My lekkim piórem, oszuści itp., itd. Jak na dłoni widoczny jest brak elementarnej wiedzy z gospodarki rynkowej praw nią rządzących. Przykre, że piszemy to jako DO kształtując w ten sposób społeczny, niczym nie uprawniony odbiór. To Biuro wdrażając program naprawczy może stać się wiodącym touroperatorem. Nie gorszym od Neckermana – o którym mógłbym w podobnym tonie jak autorka napisać kilka wpadek.
P.S. Panie Pawle, święta racja:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekaw jestem, kiedy ludzie się ockną z letargu, wypiją kielicha na dodanie sobie odwagi i zaczną chłostać oszustów i złodziei okradających Polaków zgodnie z obowiązującym prawem. Jak widać do władzy dorwali się znacznie operatywniejsi od tych z PRL-u. Tamtych którzy przeholowali, to na zbity łeb z polityki wylatywali. W Demokratycznym kapitalizmie - im kto więcej kradnie, tym mocniej się trzyma steru władzy i w sondażach prym wiedzie. Brawo Polacy! Niech wasza "mądrość" się rozrasta wzdłuż i w szerz - dla dobra Warszawiaków, nad których nie ma cwaniaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie MSZ tylko MON powinien interweniować i to przy pomocy GROM-u.
Uzasadnienie: umowę z hotelami zawiera biuro turystyczne. Hotelarze mają pełną świadomość, że biura turystyczne nie sprzedają wczasów na kredyt. Jak hotele godzą się przyjmować klientów biura na kredyt, to ryzyko i strata leży po stronie hoteli. Przetrzymywanie turystów w takim przypadku to przestępstwo bezprawnego pozbawienia wolności. Zabicie kilku hotelarzy podczas uwalniania turystów znacząco uzdrowiłoby sytuację w na przyszłość
.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.