Facebook Google+ Twitter

Albo Renata Beger albo koalicja

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-13 15:33

W polityce wszystko jest możliwe. Dlatego Giertych z Lepperem stali się jednym ciałem, a PiS chce obu Panów w koalicji. Czy znajdzie się tam także miejsce dla Renaty Beger?

PiS zrzucił już wszelkie zasłony i bez skrupułów pokazuje, że "cel uświęca środki". Partia braci Kaczyńskich musi utrzymać się przy władzy, dla dobra Polski. A dla dobra ojczyzny można przecież nawet z diabłem pakt podpisać. Dla dobra Ojczyzny zatem niedawne oszczerstwa poszły w niepamięć. Rany się zabliźniły i Samoobrona, choć nie zdążyła całkiem z rządu wyjsć (dymisji ministrów przecież nie przyjęto) już do niego wraca. Probmem dla PiSu pozostaje jednak Renata Beger. Zniewaga, jaka dotknęła za jej pośrednictwem partię rządzącą, zdaje się być nazbyt bolesna, i jednak wymaga krwi.

Sprawa jest na tyle poważna, że gorzkie słowa wypowiada sam Marszałek Sejmu RP Marek Jurek. Większości Polaków w ogóle to nie dziwi, bo tak jak i PiS, tak marszałek dawno pozbył się pozorów bezstronności. Nazywa panią poseł "poważnym problemem". Marszałkowi nie będzie przeszkadzało, gdy Renata Beger będzie popierała rząd, jednak nie może zrozumieć jak mogła się dopuścić tak niecnego (oczywiście w mniemaniu jego i jego kolegów) czynu. PiS ewidentnie chce wykorzystać okazję do zdyskredytowania Beger.

Marszałek Jurek stwierdził bowiem, że postępowanie posłanki dyskwalifikuje ją, nawet politycznie, z wszelkich negocjacji. I choć nie ma siły już na opinię Marka Jurka, że "trudno mieć zaufanie do osób, które sprowadzają posłów na rozmowy", to nie ma wątpliwości, że PiS dąży do odegrania się, najlepiej poprzez wyrzucenie posłanki z Samoobrony. To przecież mogłoby być początek końca Renaty Beger w polityce. Widać w naszym kraju wiele rzeczy postawiono na głowie. Posłanka, która obnaża brzydką zakulisową grę, jest warta tylko pogardy. Wcześniej doświadczyła jej ze strony wielu komentatorów i polityków, także tych, którzy zyskali dodatkowe punkty procentowe w sondażach oraz kolejny argument do krytykowania rządu. Nie dostrzega się tego, że Renata Beger wykazała się nie lada odwagą. Przecież ryzykowała wiele, bo PiS nie zapomni o jej postępowaniu i będzie szukał okazji do zemsty. 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.